Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 30 stycznia 2019 r., sygn. I SA/Op 263/18

Podatek od czynności cywilnoprawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Wójcik Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Gocki (spr.) Sędzia WSA Marta Wojciechowska Protokolant Starszy inspektor sądowy Iwona Bergiel po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 stycznia 2019 r. sprawy ze skargi M. F. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu z dnia 29 maja 2018 r., nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku od czynności cywilnoprawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest decyzja Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu z dnia 29 maja 2018 r. nr [...], wydana na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, dalej zwanej op), utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kluczborku z dnia 20 listopada 2017 r. nr [...] określającą wysokość zobowiązania w podatku od czynności cywilnoprawnych w kwocie 23.807,00 zł z tytułu zawarcia umowy pożyczki z dnia 15 stycznia 2012 r., pomiędzy pożyczkodawcą M. F., a pożyczkobiorcą M. F. (dalej jako: strona, skarżący, podatnik).

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym sprawy.

W ramach przeprowadzonej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kluczborku kontroli podatkowej w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych za okres od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2012 r. dotyczącej prawidłowości dokonanego rozliczenia oraz badania dokumentacji księgowej oraz przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia, przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego i zabezpieczenia dowodów jego popełnienia ustalono, że w dniu 15 stycznia 2012 r. zawarta została pomiędzy M. F., jako pożyczkobiorcą, a M. F. jako pożyczkodawcą umowa pożyczki w kwocie 1.200.000 zł., która to miała zostać wypłacona na konto pożyczkobiorcy według zgłaszanego przez niego zapotrzebowania. Pożyczkobiorca zobowiązał się do zwrotu pożyczki na konto pożyczkodawcy bądź gotówką do rąk własnych w terminie do końca grudnia 2017r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00