Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 10 stycznia 2019 r., sygn. II SA/Op 484/18

Transport

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Bogusz Sędziowie Sędzia WSA Ewa Janowska (spr.) Sędzia WSA Daria Sachanbińska Protokolant St. inspektor sądowy Joanna Szyndrowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 stycznia 2019 r. sprawy ze skargi K. B. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia 27 lipca 2018 r., nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przez K. B., prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą: A (dalej: skarżąca), jest decyzja Głównego Inspektora Transportu Drogowego (dalej w skrócie zwany także "GITD") z dnia 27 lipca 2018 r., nr [...], którą utrzymano w mocy decyzję Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Opolu z dnia 2 marca 2018 r., nr [...], o nałożeniu kary pieniężnej w wysokości 4.100 złotych.

Zaskarżoną decyzję poprzedziło postępowanie administracyjne o następującym przebiegu.

W trakcie kontroli przedsiębiorcy skarżącej, prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą A z siedzibą w [...] przy ul. [...], przeprowadzonej w dniach od 10 styczniach do 25 stycznia 2018 r., na podstawie upoważnienia Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z dnia 4 stycznia 2018 r., nr [...], stwierdzono naruszenia, opisane w załączniku nr 3 do ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2200, z późn. zm., zwanej dalej również utd), polegające na:

1) przekroczeniu maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu o czas powyżej 15 minut do jednej godziny oraz za każdą następną rozpoczętą godzinę;

2) przekroczeniu maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy o czas powyżej 15 minut do 30 minut oraz za każde następne rozpoczęte 30 minut;

3) skróceniu dziennego odpoczynku o czas powyżej 15 minut do jednej godziny oraz za każdą następną rozpoczętą godzinę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00