Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 9 stycznia 2019 r., sygn. II SA/Gd 638/18

Administracyjne postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Mariola Jaroszewska Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok Asesor WSA Magdalena Dobek-Rak (spr.) po rozpoznaniu w Gdańsku w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 9 stycznia 2019 r. sprawy ze skargi A. L. na postanowienie Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 10 września 2018 r., nr [...] w przedmiocie wznowienia postępowania administracyjnego w sprawie świadczenia pieniężnego z tytułu pracy przymusowej oddala skargę.

Uzasadnienie

A. L. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na postanowienie Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 10 września 2018 r., nr [..], którą organ utrzymał w mocy postanowienie własne z dnia 27 lipca 2018 r., nr [..], o odmowie wznowienia postępowania zakończonego decyzją ostateczną Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 2 grudnia 2016 r. o odmowie przyznania uprawnienia do świadczenia pieniężnego na mocy ustawy z dnia 31 maja 1996 r. o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich

Zaskarżone postanowienie podjęte zostało w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Decyzją z dnia 2 grudnia 2016 r., utrzymaną następnie w mocy decyzją własną z dnia 26 stycznia 2017 r., Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odmówił skarżącemu przyznania uprawnienia do świadczenia pieniężnego na mocy ustawy z dnia 31 maja 1996 r. o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (t.j.: Dz.U. z 2014 r. poz. 1001 ze zm.), dalej jako ustawa o świadczeniu pieniężnym. Na mocy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 13 czerwca 2017 r., sygn. II SA/Gd 187/17, oddalającego skargę A. L. decyzja organu drugiej instancji stała się prawomocna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00