Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 7 grudnia 2018 r., sygn. II SA/Wa 823/18

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący - Sędzia WSA Konrad Łukaszewicz po rozpoznaniu w dniu 7 grudnia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi P.Z. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] marca 2018 r. nr [...] w przedmiocie statusu osoby bezrobotnej postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

P.Z. wystąpił z wnioskiem z dnia [...] listopada 2018 r. o wstrzymanie wykonania decyzji Wojewody [...] z dnia [...] marca 2018 r. w przedmiocie pozbawienia go statusu osoby bezrobotnej za okres od [...] do [...] czerwca 2017 r., to jest za okres, w którym przyznano skarżącemu rentę z tytułu niezdolności do pracy. Skarżący wniósł również o wstrzymanie wykonania wezwań do zapłaty, wynikających z tej decyzji. W ocenie skarżącego, zastosowanie ochrony tymczasowej jest podyktowane niebezpieczeństwem wyrządzenia mu znacznej szkody i spowodowania trudnych do odwrócenia skutków.

W uzasadnieniu wniosku skarżący wyjaśnił, iż jest osobą z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym i przyznanym prawem do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Jednocześnie wskazał, iż prowadzi działalność gospodarczą, na której podjęcie otrzymał jednorazowo środki z Funduszu Pracy. Oświadczył przy tym, iż jego miesięczne dochody z tytułu działalności gospodarczej wynoszą "średnio 849,06 PLN", a nadto otrzymuje rentę w wysokości 2.114,61 zł. Następnie wyjaśnił, iż został wezwany do zapłaty kwoty 21.405,48 zł z tytułu zwrotu wypłaconego dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej. Zdaniem skarżącego, zapłata takiej kwoty, ewentualnie jej egzekucja, uniemożliwi mu dalsze leczenie i prawdopodobnie będzie skutkowało znacznym pogorszeniem stanu jego zdrowia. Ponadto stwierdził, iż egzekucja pozbawi go płynności finansowej, co uniemożliwi mu bieżące spłacanie rat kredytów i opłacanie rachunków związanych z działalnością gospodarczą. W ocenie skarżącego, doprowadzi to do zabrania mu mieszkania, zaś banki wystąpią o egzekucję niespłacanych w terminie kredytów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00