Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 6 grudnia 2018 r., sygn. II SA/Sz 967/18

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Strzelecka-Kuligowska, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.), Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Teresa Zauerman, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 6 grudnia 2018 r. sprawy ze skargi Spółki A. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Starosta [...] decyzją z dnia [...] r., nr [...], zatwierdził projekt budowlany i udzielił Spółka pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej [...] (wieża kratowa [...] o wysokości całkowitej 61,95 m n.p.t.) na terenie działki nr [...] w obrębie C. gmina [...].

W uzasadnieniu organ wskazał, że w dniu 20 października 2017 r. wpłynął wniosek Spółki o pozwolenie na budowę dla ww. stacji bazowej telefonii komórkowej. Po wszczęciu postępowania, nałożono na inwestora obowiązek przedłożenia Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w S. dokumentów wskazanych w art. 96 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w S. postanowieniem z [...] r. postanowił jednak nie nakładać obowiązku przeprowadzania oceny oddziaływania na obszar Natura 2000 przedmiotowego przedsięwzięcia. Organ mając powyższe na uwadze jak i wobec ustalenia, że stacja nie będzie uciążliwa dla środowiska i ludzi, a projekt budowlany zgodny jest z zapisami decyzji Burmistrza B. z dnia [...] r. o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, uznał, że wniosek spełnia wymagania ustawy Prawo budowlane.

Od decyzji tej odwołanie wniósł W. A. wskazując m.in., że dokumentacja jest sprzeczna z jednolitym orzecznictwem sądów administracyjnych

z uwagi na to, że kwalifikacja przedsięwzięcia została sporządzona dla pojedynczych anten i bez uwzględnienia maksymalnych tilitów anten według danych katalogowych anten oraz uchwytów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00