Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 5 grudnia 2018 r., sygn. I SA/Sz 811/18

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bolesław Stachura (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Nadzieja Karczmarczyk-Gawęcka, Sędzia WSA Marzena Kowalewska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Beata Radomska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 grudnia 2018 r. sprawy ze skargi A.P. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w S. z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okresy od stycznia do grudnia 2014 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Sygn. akt I SA/Sz [...]

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z [...] r. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Z. Urzędu Celno-Skarbowego w S. nr: [...], [...] z dnia [...] r., wydaną w stosunku do A. P. (dalej: "Podatnik", "Skarżący") w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne okresy rozliczeniowe 2014 r.

Na podstawie akt sprawy ustalono następujący stan faktyczny.

Podatnik w 2014 r. prowadził działalność gospodarczą pn.: "[...]" A. P., polegającą na prowadzeniu restauracji pod marką sieci [...] na warunkach określonych w umowach franczyzy (ul. [...], ul. [...] oraz w [...], zlokalizowanych w S.). W zgłoszeniu do CEIDG Podatnik, jako przedmiot działalności wskazał prowadzenie według PKD: nr [...] - Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne.

Podatnik w 2014 r. dokonywał sprzedaży przede wszystkim na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, którą ewidencjonował za pomocą kas rejestrujących oraz w niewielkim zakresie na rzecz przedsiębiorców, którą dokumentował fakturami VAT (sprzedaż wyłącznie oleju roślinnego zużytego po smażeniu).

Podatnik w 2014 r., na podstawie obowiązku wynikającego z art. 109 ust. 3 ustawy z dnia [...] r. o podatku od towarów i usług - Dz. U. z 2011 r., nr 177, poz. 1054 ze zm. (dalej: "u.p.t.u."), prowadził ewidencję komputerową, tj. rejestry pn. "ewidencja - towary - podstawowy rejestr zakupów", "ewidencja - towary - ewidencja kosztów", "ewidencja - środki trwale - ewidencja kosztów", "ewidencja - ewidencja WNT, typ - WNT" dotyczących zakupu i "ewidencja (tp) - rejestr: wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów" (dla potrzeb podatku należnego) oraz rejestr sprzedaży pn. "ewidencja - sprzedaż, typ-ogólna". W rejestrach sprzedaży Podatnik ujął odrębnie faktury VAT sprzedaży, sumy wynikające z raportów okresowych z podziałem na poszczególne stawki podatku od towarów i usług oraz kwoty, wynikające ze zmiany stawki podatku od towarów i usług z 8% na 5%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00