Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 2 października 2018 r., sygn. II SA/Wr 76/18

Wodne prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Halina Filipowicz - Kremis Sędziowie: Sędzia NSA Anna Siedlecka (sprawozdawca) Asesor WSA Wojciech Śnieżyński Protokolant specjalista Małgorzata Boaro po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 2 października 2018r. sprawy ze skargi W. F. na decyzję Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie we W. z dnia (...) grudnia 2017r. nr (...) w przedmiocie odmowy cofnięcia pozwolenia wodnoprawnego na przebudowę pomostu żeglarskiego oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia (...) lipca 2017 r. Starosta W. działając na podstawie art. 136 ust. 1, art. 138 ust. 1, art. 140 ust.1 i ust. 3 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. 2017.1121, dalej jako prawo wodne), art. 104 ustawy z dnia 14.06.1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz.U.2017.1257,dalej jako k.p.a.) odmówił cofnięcia pozwolenia wodnoprawnego na przebudowę z rozbudową pomostu żeglarskiego oznaczonego w pozwoleniu jako pomost nr (...), udzielonego decyzją z dnia (...) sierpnia 2012 r. znak: (...), wydaną na rzecz L. Klubu Żeglarskiego.

W uzasadnieniu organ wskazał, że wnioskiem z dnia 22 lutego 2015 r. W. F. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą (...), z siedzibą we W. zwrócił się do Starosty W. o cofnięcie, w trybie art. 136 ust. 1 pkt 1 Prawa wodnego, pozwolenia wodnoprawnego na przebudowę z rozbudową pomostu żeglarskiego oznaczonego w pozwoleniu jako pomost (...), udzielonego wspomnianą decyzją.

Zgodnie z art. 136 ust. 1 Prawa wodnego pozwolenie wodnoprawne można cofnąć lub ograniczyć bez odszkodowania gdy:

1) zakład zmienia cel i zakres korzystania z wód lub warunki wykonywania uprawnień ustalonych w pozwoleniu,

2) urządzenia wodne wykonane zostały niezgodnie z warunkami ustalonymi w pozwoleniu wodnoprawnym lub nie są należycie utrzymane,

3) zakład nie realizuje obowiązków wobec innych zakładów posiadających pozwolenie wodnoprawne, uprawnionych do rybactwa, oraz osób narażonych na szkody albo nie realizuje przedsięwzięć ograniczających negatywne oddziaływanie na środowisko, ustalonych w pozwoleniu,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00