Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 października 2018 r., sygn. VI SAB/Wa 32/18

Telekomunikacja

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędziowie: Sędzia WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Sędzia WSA Aneta Lemiesz po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 18 października 2018 r. sprawy ze skargi I. S.A. z siedzibą w W. na bezczynność Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przedmiocie zmiany umowy o połączeniu sieci oddala skargę

Uzasadnienie

VI SAB/Wa 32/18

UZASADNIENIE

I. S. A. w [...] (dalej: skarżąca; spółka I.) wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (WSA) skargę na bezczynność Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Prezes UKE) w zakresie postępowania administracyjnego wszczętego na wniosek spółki z dnia 25 marca 2009 r. w przedmiocie zmiany umowy o połączeniu sieci zawartej z [...] SA ([...]) (obecnie [...] SA - dalej [...]) w zakresie dostosowania stawek opłat za usługi międzyoperatorskie do poziomu wskazanego w decyzji Prezesa UKE z [...] kwietnia 2008 r., zatwierdzającej Ramową ofertę [...] o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie rozpoczynania połączeń, zakańczania połączeń oraz hurtowego dostępu do sieci.

WSA w Warszawie, postanowieniem z 16 marca 2018 r. sygn. akt VI SAB/Wa 2/18 odrzucił skargę spółki I., uznając że w sprawie bezczynności przysługiwał stronie środek zaskarżenia w postaci zażalenia, gdyż miał do niej zastosowanie art. 37 k.p.a. w brzmieniu sprzed nowelizacji dokonanej ustawą z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 935). Natomiast spółka tego trybu nie wyczerpała.

Postanowieniem z 14 sierpnia 2018 r. sygn. akt II GSK 1403/18 Naczelny Sąd Administracyjny uchylił powyższe postanowienie uznając, że Sąd pierwszej Instancji pominął, iż przed wniesieniem skargi do Sądu spółka I. wezwała organ do usunięcia naruszenia prawa pismem z 10 października 2017 r., a więc nie została spełniona przesłanka do odrzucenia skargi na podstawie art. 58 §1 pkt 6 p.p.s.a.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00