Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 9 października 2018 r., sygn. II SA/Rz 958/18

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Jacek Surmacz Sędzia WSA Piotr Popek Asesor WSA Jacek Boratyn (spr.) Protokolant ref. Anna Kotowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 października 2018 r. sprawy ze skargi P.P. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] czerwca 2018 r. [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] czerwca 2018 r., nr [...], Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołania P. P. - zwanego dalej skarżącym, od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w [...] z [...] listopada 2016 r., nr [...], w przedmiocie wymierzenia skarżącemu kary pieniężnej w wysokości 12 000 zł, z tytułu urządzania gier na automacie Csani Money Tranfers nr [...], poza kasynem gry, utrzymał w mocy zaskarżone rozstrzygnięcie.

W stanie faktycznym przedmiotowej sprawy, dniu 19 czerwca 2013 r., funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili przeszukanie należącego do skarżącego lokalu "[...]" w [...], w trakcie których dokonali zatrzymania urządzenia Csani Money Tranfers nr [...]. W tym czasie urządzenie było wyłączone, chociaż było podpięte do sieci energetycznej i internetowej.

Na podstawie przesłuchania skarżącego, jego żony oraz pracownika lokalu stwierdzono, że urządzenie do lokalu wstawił M. N., a serwisował je W. Z. Urządzenie to było bezobsługowe, a korzystali z niego grający. W sytuacji braku środków na wypłatę wygranych w urządzeniu skarżący dzwonił albo do M. N., albo do serwisanta, zawiadamiając ich o konieczności uzupełnienia środków.

Zgodnie z umową, jaką zawarł skarżący na dzierżawę fragmentu powierzchni lokalu, tytułem czynszu otrzymywał 40 % wysokości zysku z eksploatacji urządzenia. Miesięcznie wynosiło to ok. 2 000 zł, co było dokumentowane fakturami. Dodatkowo wydzierżawiający zobowiązał się do uczestnictwa w egzekwowaniu wewnętrznej procedury, zwężanej z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00