Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 18 października 2018 r., sygn. I SA/Ol 461/18

Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Wiesława Pierechod Sędziowie sędzia WSA Ryszard Maliszewski (sprawozdawca) sędzia WSA Przemysław Krzykowski Protokolant starszy sekretarz sądowy Monika Rząp po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 października 2018r. sprawy ze skargi Spółki A na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Spółka A. (dalej Spółka, strona, wnioskodawca, skarżąca), reprezentowana przez radcę prawnego, zwróciła się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej również Dyrektor KIS, Organ interpretacyjny) z wnioskiem z 26 marca 2018r. o wydanie, na podstawie art. 14b § 1 ustawy Ordynacja podatkowa, interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych.

We wniosku przedstawiono stan faktyczny, z którego wynikało, że Spółka jest polską spółką kapitałową i zarejestrowanym podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej CIT), podlegającą w Polsce opodatkowaniu CIT od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka należy do grupy spółek (dalej Grupa), będącej holdingiem przemysłowo - inwestycyjnym, którego działalność skupia się na dwóch segmentach biznesowych związanych z przemysłem drzewnym (sklejkowy, aranżacji wnętrz i mebli), segmencie usługowo - technologicznym, segmencie związanym z zagospodarowaniem nieruchomości oraz na pozostałej działalności.

Spółka P. (dalej P.) jest razem z wnioskodawcą komplementariuszem spółki T. Sp. z o. o. sp. k. (dalej T.). Większość udziałów w zysku T. przypada wnioskodawcy oraz P., w związku z czym na podstawie art. 5 ustawy o CIT obie spółki rozpoznają przychody opodatkowane osiągane przez T. tak jak przychody własne.

Wnioskodawca oraz P. są spółkami produkcyjnymi i korzystają z uzyskanych od T. praw licencyjnych w celu oznaczania znakami towarowymi swoich produktów. Sprzedaż produktów oznaczonych znakami towarowymi T. stanowi dla skarżącej oraz P. podstawowe źródło przychodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00