Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 11 października 2018 r., sygn. III SA/Łd 651/18

Gry losowe

 

Dnia 11 października 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Monika Krzyżaniak (spr.), Sędziowie Asesor WSA Małgorzata Kowalska, , Sędzia NSA Teresa Rutkowska, Protokolant Sekretarz sądowy Aneta Lubasińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 października 2018 roku sprawy ze skargi P. G. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] roku numer [...], wydaną na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 800; dalej: O.p.), art. 222 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Ł. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w P. nr [...] z dnia [...] r. o wymierzeniu P.G. kary pieniężnej w wysokości łącznie: 36.000 zł z tytułu urządzania gier poza kasynem gry na automatach o nazwach: Hot Spot Platinum nr [...], Hot Spot Gaminator nr [...] i Ultimate nr [...].

Powyższe rozstrzygnięcie zostało wydane w oparciu o następujące ustalenia faktyczne i prawne.

W dniu 21.09.2015 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego w P. przeprowadzili w lokalu przy ul. A 21 w R., czynności kontrolne w zakresie przestrzegania urządzania i prowadzenia gier na automatach zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 roku, Nr 201, poz. 1540 ze zm.; dalej jako: u.g.h.). W toku kontroli stwierdzono, że w kontrolowanym lokalu znajdowały się 3 urządzenia podłączone do sieci elektrycznej o nazwie Hot Spot Platinum nr [...], Hot Spot Gaminator nr [...], Ultimate nr [...], o budowie identycznej jak automaty do gier. Urządzenia wyposażone były w ekrany, panele, przyciski sterujące, akceptory monet i banknotów oraz kuwety na wygrane. Na ekranach wyświetlały się ikony i symbole identyczne jak w automatach do gier hazardowych. Urządzenia opisano szczegółowo w protokole oględzin i protokole kontroli. Urządzenia nie posiadały oznaczenia z numerem poświadczenia rejestracji, numeru zezwolenia na urządzanie gier na automatach. Osobą obecną przy czynnościach kontrolnych była żona właściciela lokalu - K.G., która okazała kontrolującym kserokopię umowy najmu powierzchni lokalu z 07.07.2014 r. zawartą przez B [...] R., ul. B 20A ze spółką z o.o. C z siedzibą w K., ul. C 100A wraz z dokumentami pt. "Instalacja w lokalu" z dnia 10.04.2015 r. i "Informacja prawna" z dnia 07.07.2014 r. W związku z tym, że K. G. nie przedstawiła kontrolującym koncesji na prowadzenie kasyna gry ani żadnego zezwolenia na urządzanie gier na automatach, jak również decyzji Ministra Finansów wydanej w trybie art. 2 ust. 6 u.g.h., funkcjonariusze celni przystąpili do przeprowadzenia odtworzenia możliwości gry na automatach, w drodze eksperymentu, o którym mowa w art. 32 ust. 1 pkt 13 ustawie o Służbie Celnej. Jego przebieg został opisany w protokole kontroli z dnia 21.09.2015 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00