Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 5 października 2018 r., sygn. III SA/Łd 541/18

Gry losowe

 

Dnia 5 października 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia NSA Teresa Rutkowska Sędzia NSA Irena Krzemieniewska Sędziowie Asesor WSA Małgorzata Kowalska (spr.) Protokolant specjalista Aneta Brzezińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 października 2018 roku sprawy ze skargi E. S. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z [...] roku Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego w [...] z [...] r. wymierzającą E.S. karę pieniężną w wysokości 36.000 zł z tytułu urządzania gier na automatach o nazwach: Apollo Games nr [...], Apex nr [...], Apex nr [....], poza kasynem gry.

W uzasadnieniu organ II instancji wskazał, że 19 listopada 2014 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego II w [...] przeprowadzili czynności kontrolne w lokalu Ax., mieszczącym się w K. przy ul. A. 31, w którym działalność gospodarczą prowadziła pani E.S. Podczas kontroli stwierdzono, że w lokalu znajdowały się trzy urządzenia do gier o nazwach: Apollo Games nr [...], Apex nr [...], Apex nr [...]. Urządzenia te były włączone do sieci i udostępnione dla grających. Ponieważ zaistniało podejrzenie, że w kontrolowanym lokalu urządzane są gry hazardowe na automatach w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r o grach hazardowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r. poz. 165) - dalej "u.g.h." w ramach czynności kontrolnych przeprowadzono eksperyment procesowy w postaci rozegrania gier kontrolnych, którego dokładny przebieg został szczegółowo opisany w protokole kontroli sporządzonym 20 listopada 2014 r. W wyniku przeprowadzonego eksperymentu stwierdzono, że urządzenia są eksploatowane w celach komercyjnych, o czym świadczy konieczność użycia środków finansowych do jego uruchomienia, gry na urządzeniach zawierają element losowości. Ponadto ustalono empirycznie, że urządzenia wypłacają pieniądze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00