Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 24 października 2018 r., sygn. II SA/Bd 411/18

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Leszek Tyliński (spr.) Sędziowie sędzia WSA Joanna Brzezińska sędzia WSA Joanna Janiszewska-Ziołek Protokolant starszy sekretarz sądowy Elżbieta Brandt po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 października 2018 r. sprawy ze skargi K. B. na rozkaz personalny Komendanta [...] Policji w [...] z dnia [...] lutego 2018 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu [...] stycznia 2018 r. Komendant Powiatowy Policji w C. (dalej "Komendant Powiatowy") wydał rozkaz personalny nr [...] na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2067) w przedmiocie zwolnienia K. B. (zwanego dalej "skarżącym") ze służby w Policji z dniem [...] stycznia 2018 r.

W uzasadnieniu rozkazu podano, że w dniu [...] listopada 2017 r. Komendant Powiatowy wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zwolnienia skarżącego ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 ustawy o Policji.

Komendant Powiatowy wskazał, że podjęcie przedmiotowej decyzji podyktowane było przedstawieniem w postanowieniu z dnia [...] lipca 2017 r. ww. zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 18 § 2 kk w zw. z art. 231 § 1 kk i art. 271 § 1 kk w zw. z art 11 § 2 kk. przez Prokuraturę Rejonową w G.. W dniu [...] września 2017 r. Komendant Powiatowy został poinformowany o skierowaniu przez Prokuraturę Rejonową w G. w dniu [...] września 2017 r. do Sądu Rejonowego w C. wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec skarżącego.

W uzasadnieniu odwołania od ww. rozkazu skarżący stwierdził, iż wydalenie z Policji jest karą zbyt surową w odniesieniu do popełnionego czynu. Ze swojej strony zapewnił, że nigdy więcej nie popełni czynu o takim charakterze, a swoim postępowaniem będzie chciał udowodnić, że zasługuje, aby pełnić dalej funkcję sierżanta Polskiej Policji podczas ewentualnego pozostawienia go w służbie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00