Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 20 września 2018 r., sygn. II SA/Rz 719/18

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Piotr Popek / spr./ Sędzia WSA Kazimierz Włoch Asesor WSA Jacek Boratyn Protokolant ref. Anna Kotowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 września 2018 r. spraw ze skarg A. sp. z o.o. na decyzje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] kwietnia 2018 r.: - nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry, - nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry, - nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry, - nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry oddala skargi.

Uzasadnienie

Zaskarżonymi decyzjami z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...], nr [...], nr [...] i nr [...] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej (dalej: DIAS), po rozpatrzeniu odwołania "A" Spółka z o.o., w [...] (dalej: Skarżąca) utrzymał w mocy decyzje Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego z dnia [...] listopada 2017r., nr [...], nr [...], nr [...] i nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej w wysokości 12.000 zł z tytułu urządzania gier poza kasynem gry na automatach o nazwie [...] nr [...], [...]nr [...], [...]nr [...]i [...]nr [...].

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji oraz z akt spraw wynika, że w dniu [...] marca 2015 r. w lokalu [...] na [...] nr [...] mieszczącym się przy ul. [...] w S. oraz w dniu [...] marca 2015 r. w lokalu [...] przy ul. [...] w P., do których tytuł prawny posiadała Skarżąca, funkcjonariusze Urzędu Celnego przeprowadzili kontrole, w trakcie których stwierdzono, że w pierwszym lokalu zainstalowane są 3 urządzenia do gier o nazwie: [...] nr [...], [...] nr [...] i [...] nr [...], a w drugim, w P. także 3 takie urządzenia, w tym o nazwie [...] nr [...].

Automaty te były podłączone do sieci. Na w/w urządzeniach przeprowadzony został eksperyment procesowy, potwierdzony spisaniem odpowiednich protokołów. Eksperymenty pozwoliły na ustalenie, że w wyniku rozgrywania gier na tych automatach możliwe jest uzyskanie wygranych pieniężnych bezpośrednio z automatu, gry na automacie zawierają element losowości, gracz nie ma wpływu na wynik rozgrywanych gier, gdyż jest on całkowicie zależny od programu komputerowego urządzenia, który losowo wybiera kolor karty, co oznacza, że kontrolowane urządzenia [...] nr [...], [...] nr [...], [...] nr [...] i [...] nr [...] wyczerpują definicję określoną w przepisach art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471 ze zm., dalej: u.g.h.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00