Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 11 września 2018 r., sygn. I SA/Rz 528/18

Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób fizycznych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Grzegorz Panek Sędziowie WSA Piotr Popek / spr./ WSA Jarosław Szaro po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 11 września 2018 r. sprawy ze skargi A.D. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A. D. (dalej: Wnioskodawczyni, Skarżąca) jest postanowienie wydane przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej

w dniu [...] kwietnia 2018 r. nr [...] odmawiające wydania indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Skarżąca we wniosku o wydanie interpretacji przedstawiła zdarzenie przyszłe wskazując, że jest osobą fizyczną będącą polskim rezydentem podatkowym (ma miejsce zamieszkania i centrum interesów życiowych w Polsce) zgodnie z art. 3 ust. a pkt 1 i 2 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2032 ze zm., dalej: u.p.d.o.f.).

Na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego z dnia [...] czerwca 2016 r., Wnioskodawczyni nabyła od męża w drodze darowizny majątkowe prawa autorskie w rozumieniu przepisu art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawa pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 880 ze zm., dalej: ustawa o prawie autorskim) do trzech utworów słowno - graficznych w postaci znaków towarowych (dalej: znaki), posiadających cechy właściwe dla przyporządkowania ich do kategorii utworów.

Po nabyciu znaków w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawczyni wprowadziła je do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych jako autorskie prawa majątkowe nadające się do gospodarczego wykorzystania oraz rozpoczęła dokonywanie odpisów amortyzacyjnych od ich wartości początkowej. Wnioskodawczyni w oparciu o zawartą umowę licencyjną na używanie utworów, udzieliła mężowi licencji niewyłącznej, nieograniczonej na polach eksploatacji określonych w przepisie art. 50 ustawy o prawie autorskim. Mąż wnioskodawczyni natomiast uiszczał miesięczną opłatę licencyjną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00