Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 lipca 2018 r., sygn. III SA/Wa 2871/17

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Maciej Kurasz, Sędziowie sędzia WSA Beata Sobocha, sędzia WSA Waldemar Śledzik (sprawozdawca), Protokolant starszy referent Magdalena Walkowiak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 lipca 2018 r. sprawy ze skargi P. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 8 maja 2017 r. nr 0114-KDIP2-1.4010.1.2017.1.BC w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu 1 marca 2017 r. P. Spółka Akcyjna (dalej: ..P." lub "Spółka", "Skarżąca") złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od osób prawnych w zakresie braku zastosowania regulacji art. 14 i art. 12 ust. 11 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1888. z późn. zm., dalej: "ustawy o CIT", "u.p.d.o.p.") do transakcji dokonywanych w ramach P.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

P. Spółka Akcyjna spółka dominująca w Grupie Kapitałowej P. (dalej: "P.") utworzyła wraz ze spółkami zależnymi (dalej: spółki zależne") P.(dalej: ,.P.") w rozumieniu art. 1a ustawy o CIT.

P. została utworzona na podstawie umowy podatkowej grupy kapitałowej zawartej w dniu 19 września 2016 r. w formie aktu notarialnego (dalej: "umowa P.") i zarejestrowana przez właściwego naczelnika urzędu skarbowego w dniu [...] listopada 2016 r. Zgodnie z umową P., spółką dominującą w ramach P. jest P.. Jednocześnie, zgodnie z wymogami wskazanymi w art. 1a ust. 3 pkt 4 ustawy o CIT, P. zostało wskazane w umowie P. jako spółka reprezentująca P. w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o CIT oraz z przepisów Ordynacji podatkowej (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749. dalej: "Ordynacja podatkowa").

W okresie funkcjonowania P. i posiadania przez nią statusu podatnika CIT dochodzić będzie do transakcji pomiędzy Spółką a spółkami zależnymi oraz pomiędzy poszczególnymi spółkami zależnymi. Z uwagi na stosowanie art. 11 ust. 8 ustawy o CIT, nie można wykluczyć, że w niektórych przypadkach warunki poszczególnych transakcji we wzajemnych rozliczeniach pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład P. (w tym w szczególności dotyczące wynagrodzenia) mogą odbiegać od warunków rynkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00