Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Poznaniu z dnia 31 lipca 2018 r., sygn. IV SA/Po 400/18

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący: Asesor sądowy WSA Maria Grzymisławska-Cybulska po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2018 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku H.J.Z. o wstrzymanie wykonania decyzji w sprawie ze skargi H.J.Z. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lutego 2018 r. nr [...] w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości postanawia odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji

Uzasadnienie

Sygn. akt IV SA/Po [...]

UZASADNIENIE

Reprezentowana przez pełnomocnika profesjonalnego H. Z. pismem sporządzonym [...] marca 2018 r. wniosła do sądu administracyjnego skargę na decyzję Wojewody z dnia [...] lutego 2018 r. nr [...] w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości. Decyzją tą uchylono decyzję Starosty [...] (zwanego dalej "Starostą") z dnia [...] października 2017 r., [...] odmawiającą Spółce A udzielenie zezwolenia na niezwłoczne zajęcie części nieruchomości stanowiącej własność H. Z. - działki [...] i [...], obręb [...], ark. [...]. W to miejsce Wojewoda jednocześnie udzielił Spółce A zezwolenia na niezwłoczne zajęcie części wymienionej nieruchomości i nadał rozstrzygnięciu rygor natychmiastowej wykonalności.

W złożonej do Sądu skardze, zawarty został również wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji. Uzasadniając wniosek Skarżąca wskazała, że jej działki o nr [...] i [...] objęte zostały ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta P. na obszarze osiedla S. , zatwierdzonego uchwałą [...] Rady Miasta P. z dnia [...] sierpnia 2005 r. i oznaczone zostały jako [...] - istniejąca zabudowa w budynkach bliźniaczych. Skarżąca wskazała, że niezwłoczne zajęcie nieruchomości uniemożliwi jakąkolwiek rozbudowę, jak również narazi ją na szereg niedogodności w związku z prowadzonymi pracami, a następnie z funkcjonowaniem linii. Przebudowa linii nad działką skutkuje tym, że nie będzie ona mogła być wykorzystana przez właścicielkę zgodnie z jej przeznaczeniem. Narazi tym samym skarżącą na straty finansowe oraz dalej idące negatywne skutki. H. Z. dodała, że wnioskodawczyni (Spółka A.) nie wykazała, że interes społeczny wymaga natychmiastowego przystąpienia do przebudowy linii. Również to, w ocenie Skarżącej, przemawia za wstrzymaniem wykonania decyzji, która godzi w ważny interes strony. Podkreślono również, że w toku postępowania nie wykazano aby interes społeczny wymagał natychmiastowego przystąpienia do przebudowy linii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00