Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 25 kwietnia 2018 r., sygn. IV SA/Wa 148/18

 

Dnia 25 kwietnia 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aneta Dąbrowska, po rozpoznaniu w dniu 25 kwietnia 2018 roku na posiedzeniu niejawnym wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji oraz decyzji Zarządu Dzielnicy [...] [...] z dnia [...]września 2017 roku nr [...] w sprawie ze skargi E. K. i P. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] listopada 2017 roku nr [...] w przedmiocie nakazania usunięcie odpadów postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji oraz decyzji Zarządu Dzielnicy [...] [...] z dnia [...] września 2017 roku nr [...].

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] decyzją z dnia [...] listopada 2017 roku utrzymało w mocy decyzję Zarządu Dzielnicy [...] [...] z dnia [...] września 2017 roku nr [...] nakazującą E. K. i P. C. usunięcie z działki ewidencyjnej nr [...] z obrębu [...] w [...] odpadów w postaci gleby i ziemi, betonu oraz gruzu betonowego z rozbiórek i remontów oraz przekazanie odpadów do przedsiębiorcy posiadającego zezwolenie na zbieranie odpadów lub zezwolenie na przetwarzanie odpadów.

Na powyższą decyzję z dnia [...] listopada 2017 roku E. K. i P. C. wnieśli za pośrednictwem organu skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w której zawarli wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji oraz poprzedzającej ją decyzji nr [...] Zarządu Dzielnicy [...] [...] z dnia [...] września 2017 roku. Skarżący podnieśli, że wykonanie zaskarżonej decyzji oraz decyzji organu I instancji narazi ich na znaczne szkody i spowoduje trudne do odwrócenia skutki. Utylizacja nawiezionego na nieruchomość materiału spowoduje nieodwracalną jego utratę. Skarżący przystępując do budowy budynku będą zmuszeni ponowienie nawieźć ziemię celem wyrównania powierzchni działki do poziomu działek sąsiadujących i poziomu drogi publicznej, co spowoduje koszty po ich stronie związane z transportem ziemi, jej utylizacją, zakupem nowej ziemi i ponownym transportem. Skarżący wskazali, że odpady zostały nawiezione i są składowane przez nieustalone osoby.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00