Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 7 marca 2018 r., sygn. II SAB/Rz 83/17

Celne prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący SWSA Paweł Zaborniak /spr./ Sędziowie WSA Elżbieta Mazur - Selwa WSA Maciej Kobak po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 7 marca 2018 r. sprawy ze skargi P. P. na bezczynność Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w przedmiocie nieprzedstawienia propozycji służby I. zobowiązuje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej do wydania decyzji dotyczącej stosunku służbowego P. P. w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez organ odpisu prawomocnego wyroku wraz z aktami; II. stwierdza, ze bezczynność organu nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi P.P. jest bezczynność Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w [....], dalej zwanego "Dyrektorem IAS" w przedmiocie nieprzedstawienia propozycji służby.

Na podstawie dokumentów zalegających w aktach sprawy Sąd ustalił, że skarżący rozpoczął służbę w Służbie Celnej od dnia 7 grudnia 2004 r. i jako funkcjonariusz Służby Celnej pełnił ją nieprzerwanie, ostatnio tj. od dnia 1 marca 2017r. w Izbie Administracji Skarbowej w [...], Urzędzie Celno-Skarbowym w Delegaturze w [...] - Oddział Celny w [...], na stanowisku kierownika zmiany.

Przed wniesieniem skargi skarżący złożył do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej zażalenie na bezczynność i niezałatwienie sprawy w terminie przez Dyrektora IAS wyrażającą się w braku złożenia mu propozycji służby pomimo stosownego ustawowego obowiązku do dnia 31 maja 2017 r. wynikającego z art. 165 ust. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1948 ze zm., dalej "ustawa wprowadzająca") .

W skardze na bezczynność Dyrektora IAS skarżący, działając przez profesjonalnego pełnomocnika, wniósł o zobowiązanie organu do wydania w terminie 7 dni od uprawomocnienia się orzeczenia w tej sprawie propozycji służby w Izbie Administracji Skarbowej w [...], stwierdzenie że organ dopuścił się przewlekłości z rażącym naruszeniem prawa, orzeczenie o wymierzeniu grzywny, przyznanie od organu na rzecz skarżącego sumy pieniężnej do maksymalnej wysokości 20. 236,05 zł oraz zasądzenie na jego rzecz kosztów postępowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00