Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 15 marca 2018 r., sygn. II SA/Rz 1374/17

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Kazimierz Włoch Sędziowie WSA Małgorzata Niedobylska / spr./ WSA Grzegorz Panek Protokolant sekr. sąd. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 marca 2018 r. sprawy ze skargi P. P. i M. W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] października 2017 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

II SA/Rz 1374/17

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] października 2017r., nr [...], Dyrektor Izby Administracji Skarbowej (dalej: DIAS) po rozpatrzeniu odwołania M. W. i P. P. (dalej: skarżący) od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego (dalej: NUC)

z dnia [...] stycznia 2017r., nr [...], w przedmiocie wymierzenia skarżącym - wspólnikom spółki cywilnej: "A" s.c. - kary pieniężnej w wysokości 24.000 zł z tytułu urządzania gier na automatach o nazwach: [...] nr [...] oraz [...] nr [...], w lokalu "B" w J., tj. poza kasynem gry, utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

Z uzasadnienia decyzji oraz akt sprawy wynika, że w toku czynności kontrolnych przeprowadzonych w dniu 26 września 2016r. w lokalu "B" w J., w którym działalność gospodarczą prowadziła spółka "C" (dalej: spółka "C"), stwierdzono, że w lokalu tym urządzane były gry na dwóch automatach: [...]nr [...] oraz [...] nr [...]. Automaty były włączone i gotowe do gry, nie posiadały poświadczenia rejestracji.

Ustalono, że właścicielem przedmiotowych automatów jest "D" sp. z o.o. z siedzibą w [...], która w dniu 31 maja 2015r. zawarła ze spółką "C" umowę dzierżawy powierzchni części lokalu umożliwiającej zainstalowanie urządzeń do gier.

Natomiast w dniu 2 stycznia 2015r. spółka cywilna "A" (dalej: spółka cywilna), działając jako zleceniobiorca, zwarła z "E" sp. z o.o. z siedzibą w [...] (dalej: spółka z o.o.) umowę w zakresie obsługi urządzeń do gier rozrywkowych, w której spółka z o.o. (zleceniodawca) oświadczyła, że przedmiotem jej działalności są usługi świadczone na rzecz przedsiębiorców eksploatujących urządzenia do gier rozrywkowych w miejscach instalacji, tzw. punktach gier.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00