Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Krakowie z dnia 5 marca 2018 r., sygn. III SA/Kr 1058/17

Prawo pomocy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Urszula Zięba po rozpoznaniu w dniu 5 marca 2018r. na posiedzeniu niejawnym sprzeciwu R. A. Firma [...] w J. od postanowienia Starszego Referendarza Sądowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 21 grudnia 2017r., sygn. akt III SA/Kr 1058/17 w przedmiocie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych w sprawie ze skargi R. A.Firma [...] w J. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia 11 lipca 2017r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego postanawia: utrzymać w mocy postanowienie Starszego Referendarza Sądowego z dnia 21 grudnia 2017r., sygn. akt III SA/Kr 1058/17, oddalające wniosek R. A. Firma [...] w J. o zwolnienie od kosztów sądowych.

Uzasadnienie

Skarżący R. A. po wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi złożył na niekatulanym formularzu wniosek o przyznanie prawa pomocy, domagając się zwolnienia od kosztów sądowych.

Zarządzeniem z dnia 27 października 2017r. przesłano skarżącemu urzędowy formularz PPF, zgodny z obowiązującym wzorem, celem jego wypełnienia i podpisania informując jednocześnie skarżącego, że: wniosek o przyznanie prawa pomocy powinien zawierać oświadczenie strony, obejmujące dokładne dane o stanie rodzinnym, majątkowym i dochodach strony oraz osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, a okoliczności przez siebie podnoszone strona powinna wykazać, co oznacza, że na poparcie swych twierdzeń powinna przedstawić np. kopie rachunków, odcinków świadczeń, zaświadczeń, pisemnych oświadczeń os. trzecich itp. Przykładowo wnioskodawca powinien więc wyjaśnić m.in. w oparciu o jaki tytuł zamieszkuje pod adresem "[...], J." i kto jest właścicielem tego mieszkania; Czy w związku z tym ponosi jakieś koszty, a jeśli tak, to udokumentować ich wysokość; Rozbieżności pomiędzy oświadczeniem o braku osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, a argumentem skarżącego, że łoży na utrzymanie rodziny; Jaka jest wysokość zasiłku, która pozostaje skarżącemu do dyspozycji; Czy należą do skarżącego jakieś rachunki bankowe, a jeśli tak, to przedstawienie wyciągów z ostatnich dwóch miesięcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00