Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 9 lutego 2018 r., sygn. I SA/Kr 1295/17

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia: WSA Inga Gołowska Sędziowie: WSA Stanisław Grzeszek (spr.) WSA Waldemar Michaldo Protokolant: specjalista Bożena Piątek po rozpoznaniu w postępowaniu uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 9 lutego 2018 r. sprawy ze skargi V. Sp. z o.o. w K. (poprzednio C. Sp. z o.o. w K. ) na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 12 października 2017 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wydania interpretacji indywidualnej - skargę oddala -

Uzasadnienie

C. Sp. z o.o. w K. obecnie V. K. (dalej także wnioskodawca) zwróciła się z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego m. in. w zakresie ustalenia, czy stosując wyłączenie z przychodów z art. 12 ust. 4 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych powinna uwzględniać przepisy art. 119a - 119f Ordynacji podatkowej oraz czy wyłączenie to jest objęte przedmiotem i celem przepisu ustawy w rozumieniu art. 119a § 1 Ordynacji podatkowej (pytania oznaczone we wniosku nr [...]).

We wniosku zawarto następujący opis zdarzenia przyszłego:

Wnioskodawca jest osobą prawną, spółką kapitałową i podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: "ustawa o CIT") w Polsce. Wnioskodawca otrzyma zwrot dopłat od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: "spółka z o.o.") na podstawie umowy spółki oraz zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych (dalej: "KSH"). Także wcześniejsze udzielenie dopłat było zgodne z umową spółki z o.o. oraz przepisami KSH. Zwrot dopłat będzie należny wnioskodawcy zgodnie z KSH i umową spółki z o.o., mimo faktu, że dopłaty wniósł poprzedni udziałowiec spółki z o.o. od którego wnioskodawca nabędzie udziały. Obecny rok podatkowy wnioskodawcy rozpoczął się w 2016 r., a zwrot dopłaty nastąpi albo w trakcie obecnego roku podatkowego wnioskodawcy, lecz nie wcześniej niż w październiku 2016 r. albo nastąpi to już w następnym roku podatkowym wnioskodawcy (tj. po 2016 r.). Na powstanie przesłanek i warunków zwrotu dopłaty wnioskodawca nie będzie miał decydującego wpływu. Zwrot dopłaty przekroczy kwotę 550 tys. zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00