Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 9 stycznia 2018 r., sygn. III SA/Lu 168/17

Ewidencja ludności

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Robert Hałabis, Sędziowie Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak,, Sędzia WSA Iwona Tchórzewska (sprawozdawca), Protokolant Starszy asystent sędziego Monika Samcik, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 9 stycznia 2018 r. sprawy ze skargi T. A. na decyzję Wojewody z dnia [...] lutego 2017 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lutego 2017 r., nr [...] Wojewoda [...] utrzymał w mocy decyzję Prezydenta Miasta [...] z dnia [...] grudnia 2016 r., nr [...] o wymeldowaniu T. z pobytu stałego z nieruchomości przy ul. [...] w [...].

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji Wojewoda [...] wskazał, że w dniu 17 października 2016 r. B. wniosła o wymeldowanie T. z pobytu stałego z nieruchomości przy ul. [...] w [...]. Wnioskodawczyni w uzasadnieniu wniosku wskazała, że T. nie zamieszkuje pod wskazanym adresem oraz nie uczestniczy w kosztach utrzymania nieruchomości.

W toku wszczętego postępowania Prezydent Miasta [...] ustalił, że nieruchomość położona przy ul. [...] w [...] stanowi przedmiot współwłasności małżonków B. i T.. Małżonkowie są w trakcie sprawy rozwodowej. Z zeznań świadków powołanych przez obie strony wynika, że T. nie mieszka na przedmiotowej nieruchomości, a od kilku lat przebywa w [...], w stanowiącym jego własność lokalu nr [...] przy ul. [...]. Przeprowadzone przez organ pierwszej instancji oględziny wykazały, że na nieruchomości przy ul. [...] w [...] znajdują się przedmioty należące do T., jednak nie są to rzeczy, które wskazywałyby na koncentrację interesów życiowych strony w tym miejscu. W trakcie postępowania T. oświadczył, że utrudniano mu pobyt na przedmiotowej nieruchomości, jednak nigdy nie wniósł do sądu powszechnego powództwa o przywrócenie naruszonego posiadania. Nie wskazał też na żadne inne działania prawne, które świadczyłyby o faktycznym dążeniu do zamieszkania w przedmiotowym lokalu. T. oświadczył również, że zabrał ze sobą psa i swoje rzeczy osobiste.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00