Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 5 grudnia 2017 r., sygn. I SA/Gd 1158/17

Podatek od nieruchomości

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Zdzienicka-Wiśniewska, Sędziowie Sędzia NSA Sławomir Kozik, Sędzia WSA Marek Kraus (spr.), Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Agnieszka Zalewska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 grudnia 2017 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną W. G. C. z dnia 10 kwietnia 2017 r. nr FN.310.1.2017 w przedmiocie podatku od nieruchomości oddala skargę.

Uzasadnienie

1.Zaskarżoną interpretacją indywidulaną z dnia 10 kwietnia 2017 r. Wójt Gminy C., dalej jako "Wójt", na podstawie art. 14, § 1 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.), zwana w dalszej części "O.p.", art. 1a ust. 1 pkt 2 oraz art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716 ze zm.), dalej zwana u.p.o.l., w związku z wnioskiem "A" spółka z o.o. z siedzibą w W., dalej jako "Wnioskodawczyni" lub "Skarżąca", o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, uznał stanowisko Wnioskodawczyni za nieprawidłowe.

2.Stan faktyczny sprawy przedstawia się następująco:

2.1. W dniu 31 stycznia 2017 r. do organu wpłynął wniosek Skarżącej o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej przepisów w sprawie, dotyczącej podatku od nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku podano, że Wnioskodawczyni jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością utworzoną i działającą na gruncie prawa polskiego.

Wnioskodawczyni prowadzi działalność na terenie gminy C. w zakresie wytwarzania energii elektrycznej poprzez realizację projektów parków wiatrowych, na którą składa się etap projektowania oraz czynności przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji (zawieranie umów dzierżawy gruntów, uzyskiwanie niezbędnych decyzji, takich jak pozwolenie na budowę), etap budowy elektrowni wiatrowych, a następnie ich uruchomienie i eksploatacja. Na terenie gminy C. Skarżąca wytwarza energię elektryczną wykorzystując jedną farmę wiatrową, złożoną z trzech elektrowni wiatrowych. Każda z elektrowni składa się z trzech podstawowych części: żelbetowego fundamentu; wieży, tj. stalowego masztu rurowego przymocowanego do fundamentu; przytwierdzonej do wieży gondoli - ruchomej części elektrowni wiatrowej, w której znajdują się takie części jak - wirnik, generator, zespół napędowy turbiny, a także system sterujący, tj. elementy techniczno-elektryczne elektrowni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00