Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Gliwicach z dnia 7 listopada 2017 r., sygn. III SA/Gl 870/17

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym Przewodniczący Sędzia WSA Marzanna Sałuda na posiedzeniu niejawnym po rozpoznaniu w dniu 7 listopada 2017 r. sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. w O. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] r nr [...] w przedmiocie odpowiedzialności płatnika za zobowiązania w podatku od towarów i usług w kwestii wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

A. Sp. z o.o. w O. reprezentowana przez pełnomocnika - doradcę podatkowego T. S. złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach skargę na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w [...] z dnia [...] r nr [...] w przedmiocie odpowiedzialności płatnika za zobowiązania w podatku od towarów i usług

Pismem z dnia [...] r. pełnomocnik Strony skarżącej złożył wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji.

Podniesiono, że w obecnej chwili na Spółce spoczywa podlegający egzekucji administracyjnej obowiązek zapłaty wynikający z ostatecznej decyzji dotyczącej zobowiązania w podatku od towarów i usług z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego paliw silnikowych za sierpień 2016 r. w kwocie [...] zł. Zdaniem Skarżącej prawdopodobnym jest, że w wyniku rozpoznania skargi dojdzie do uchylenia Decyzji Dyrektora przez Sąd Administracyjny. W opinii pełnomocnika Strony skarżącej istnieje poważne ryzyko, iż w przypadku przedwczesnego wykonania Decyzji Dyrektora doszłoby do wyrządzenia Spółce znacznej szkody, co pociągnęłoby za sobą niemożliwe do odwrócenia skutki. Wyjaśniono, że egzekucja tak znacznej kwoty zaległości podatkowej, w porównaniu z posiadanymi przez Spółkę składnikami majątkowymi, z których organ egzekucyjny mógłby przeprowadzić skuteczną egzekucję, musiałaby doprowadzić do zbycia znacznej części składników majątkowych stanowiących własność Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00