Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 października 2017 r., sygn. III SA/Wa 2369/16

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Elżbieta Olechniewicz, Sędziowie sędzia del. SO Ewa Izabela Fiedorowicz (sprawozdawca), sędzia WSA Honorata Łopianowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Iwona Mazek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 października 2017 r. sprawy ze skargi J. L. na decyzję Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] czerwca 2016 r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za listopad 2014 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (dalej: Prezes PFRON lub organ pierwszej instancji) decyzją z [...] czerwca 2015 r. określił J. L. prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo [...] w B. (dalej: strona lub skarżący), wysokość zobowiązań za listopad 2014 r. w wysokości 43.385,00 zł z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (dalej PFRON) w związku z niezgodnym z ustawą wykorzystaniem środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (dalej: zfron).

Decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym sprawy:

Urząd Skarbowy w B. 8 i 20 października 2014 r. przeprowadził kontrolę u strony w zakresie prawidłowości gromadzenia i wydatkowania środków zfron za okres od 1 grudnia 2008 r. do 31 grudnia 2008 r. W trakcie kontroli organ podatkowy ustalił, że z uwagi na straty firmy, środki pieniężne znajdujące się na koncie zfron były okresowo wykorzystywane przez pracodawcę J. L. na wypłaty wynagrodzeń pracowników. Ustalenie poczynione w toku kontroli zostały zawarte w protokole kontroli, który został doręczony stronie 20 listopada 2014 r. z pouczeniem, że po zakończeniu kontroli podatkowej, kontrolowanemu przysługuje zgodnie z art. 81b ustawy Ordynacja podatkowa z 29 sierpnia 1997 r. (tj. Dz.U. z 2017 r., poz. 201, dalej Ordynacja podatkowa), prawo do skorygowania deklaracji podatkowej. Kopia protokołu kontroli została przesłana Prezesowi Zarządu PRFON z pismem z 5 grudnia 2014 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00