Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 26 października 2017 r., sygn. I SA/Rz 547/17
Środki unijne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Jarosław Szaro Sędzia WSA Grzegorz Panek / spr./ Asesor WSA Jacek Boratyn Protokolant sekr. sąd. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 października 2017 r. sprawy ze skargi spółki "A" S.A. w P. na informację Wojewódzkiego Urzędu Pracy z dnia [...] sierpnia 2017 r. nr [...] w przedmiocie nieuwzględnienia protestu od negatywnej oceny formalnej wniosku o dofinansowanie projektu pn. "..." oddala skargę.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi "A" S.A. w P. (określanej dalej jako "spółka" lub "wnioskodawca") jest informacja Wojewódzkiego Urzędu Pracy (dalej określanego także jako "WUP") z dnia [...] sierpnia 2017 r. nr [...] w przedmiocie nieuwzględnienia protestu od negatywnej oceny formalnej wniosku o dofinansowanie projektu "[...]".
Z akt sprawy wynika, że WUP ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój", nr POWR.01.02.01-IP.21-18-006/17, Oś priorytetowa I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy - projekty konkursowe, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Spółka zgłosiła do naboru o dofinansowanie wyżej opisany projekt, który opatrzono numerem kontrolnym [...].
W piśmie z dnia 27 czerwca 2017 r. nr [...] poinformowano spółkę, że wobec stwierdzenia w trakcie oceny formalnej wniosku uchybień w zakresie kryteriów formalnych, został on odrzucony. Z dołączonej do pisma karty oceny formalnej wniosku wynikało, że nie zostało spełnione kryterium nr 7 dotyczące wymogu posiadania przez wnioskodawcę w okresie realizacji projektu i prowadzenia biura na terenie województwa podkarpackiego z możliwością udostępnienia pełnej dokumentacji wdrażanego projektu oraz zapewnienie uczestnikom projektu możliwości osobistego kontaktu z kadrą projektu. Wprawdzie podano, że biuro będzie znajdować się na terenie województwa podkarpackiego, ale nie zawarto we wniosku informacji dotyczącej możliwości udostępnienia pełnej dokumentacji projektu oraz możliwości osobistego kontaktu z kadrą projektu. Podkreślono, że do spełnienia kryterium dostępu dotyczącego biura powinny być spełnione trzy warunki: 1) lokalizacja, 2) dostępność dokumentacji, 3) osobisty kontakt z kadrą projektu. Wniosek nie zawierał także zapisów potwierdzających, że szkolenia zawodowe będą odpowiadać bieżącym potrzebom rynku pracy (kryterium nr 12 na karcie oceny).