Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 6 października 2017 r., sygn. I SA/Lu 590/17

Podatkowe postępowanie; Podatek od nieruchomości

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grzegorz Wałejko (sprawozdawca) Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz WSA Andrzej Niezgoda Protokolant specjalista Kamil Rutkowski po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 6 października 2017 r. sprawy ze skargi V. na interpretację indywidualną Wójta Gminy [...] z dnia [...] kwietnia 2017 r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; II. zasądza od Wójta Gminy [...] na rzecz V. kwotę [...]zł (sześćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) z tytułu zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 20 stycznia 2017 r. uzupełnionym pismem z dnia 30 marca 2017 r. V. Sp. z o.o. w S. (Spółka, skarżąca) złożyła do Wójta Gminy Ł. wniosek o wydanie interpretacji indywidulanej dotyczącej wyłączenia z opodatkowania podatkiem od nieruchomości hali magazynowej zespolonej z konstrukcją wewnętrznych regałów metalowych, zlokalizowanej na konkretnie wskazanej działce, objętej konkretnie wskazanym pozwoleniem na użytkowanie.

W uzasadnieniu wniosku Spółka wskazała, że został zrealizowany obiekt budowlany w postaci hali magazynowej niezwiązanej trwale z gruntem, zespolonej z konstrukcją wewnętrznych regałów metalowych (hala namiotowa). Hala ta składa się ze standardowych regałów wysokiego składowania, wyposażonych w zadaszenie przymocowane do regałów wysokiego składowania i podtrzymywane przez słupy nośne wykorzystujące strukturę regałów wysokiego składowania. Konstrukcja elementów zadaszenia i regałów wysokiego składowania może zostać całkowicie zdemontowana i nie jest trwale powiązana z podłożem. Zadaszenie połączone jest ze szkieletem hali namiotowej poprzez przykręcenie do regałów wysokiego składowania. Stabilizacja konstrukcji zadaszenia hali namiotowej zapewniona jest poprzez obciążenie podstaw słupów nośnych hali namiotowej, stanowiących strukturę istniejących regałów, blokami betonowymi, a także poprzez usztywnienie ram hali namiotowej poprzez połączenie słupów ram z regałami, które powiązane są ze sobą systemem stężeń tworzących sztywną całość. Słupy nośne wykonane są z aluminium, na górze konstrukcji występują słupy ramy szczytowej, wykonane ze stali. Podstawę słupa ramy nośnej stanowi blacha. Na podstawę nasunięty został profil słupa a konstrukcję połączono śrubami. Na taką konstrukcję nałożono obciążniki betonowe. Obciążniki betonowe i konstrukcja słupów nie są związane z podłożem. Żadna część hali namiotowej (w tym słupy i regały wysokiego składowania) nie jest wkopana w grunt lub połączona z gruntem za pomocą fundamentów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00