Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 26 października 2017 r., sygn. I SA/Ke 431/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Grabowska, Sędziowie Sędzia WSA Danuta Kuchta,, Sędzia WSA Ewa Rojek (spr.), Protokolant Starszy inspektor sądowy Anna Adamczyk, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 października 2017 r. sprawy ze skargi J. S. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K. z dnia [...] r. [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2010 r. uchyla zaskarżoną decyzję.

Uzasadnienie

1.1 Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w K. decyzją z [...]. nr

[...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w K. z [....] r. nr [...] określającą J.S. podatek od towarów i usług za styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik i listopad 2010 r.

1.2 Organ wskazał, że w ramach kontroli podatkowej stwierdzono nieprawidłowości w ewidencjonowaniu kwot zakupów i podatku naliczonego, wynikających z faktur dotyczących zakupu laptopa, pralki i baterii oraz faktur dotyczących zakupu palet drewnianych od firmy Pośrednictwo Handlowe M.-P. P.M. w okresie stycznia, lutego, kwietnia, maja, czerwca, sierpnia, września, października i listopada 2010 r. W zakresie zakupu laptopa i pralki kontrolujący stwierdzili, że podatnik na dzień kontroli nie posiadał laptopa, a pralka używana była do celów prywatnych. Natomiast w zakresie faktur wystawionych przez Pośrednictwo Handlowe M.-P. P.M. organ ustalił, że faktury te nie odzwierciedlają rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

1.3 Organ wskazał, że w sprawie zaszła przesłanka opisana w art. 70 § 6 pkt 1 Ordynacji podatkowej. Postanowieniem z 11 maja 2015 r. Pierwszy Urząd Skarbowy w K., na podstawie art. 303 i art. 325 § 1 Kodeksu postępowania karnego w związku z art.113 § 1 Kodeksu karnego skarbowego, wszczął dochodzenie przeciwko Jarosławowi Strękowi o to, że prowadząc w latach 2009-2010 działalność gospodarczą w zakresie handlu paletami PH J. działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu tego samego zamiaru, złożył nierzetelne deklaracje VAT-7 za okres od grudnia 2009 r. do grudnia 2010 r., księgując zdarzenia gospodarcze oparte o fikcyjne faktury VAT nie dokumentujące dokonanych czynności od firmy Pośrednictwo Handlowe M.-P. P.M.. O zawieszeniu biegu terminu przedawnienia podatnik został zawiadomiony pismem z 13 maja 2015 r. i poinformowany m.in., że przedawnienie zobowiązania podatkowego w podatku VAT za okres od grudnia 2009 r. do listopada 2010 r. nie nastąpi z dniem 31 grudnia

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00