Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 21 września 2017 r., sygn. I SA/Wa 388/17

Pomoc społeczna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Boniecka-Płaczkowska (spr.) Sędziowie WSA Iwona Kosińska WSA Emilia Lewandowska Protokolant referent stażysta Marcin Sieradzki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 września 2017 r. sprawy ze skargi C. C. i M. S. na decyzję Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] stycznia 2017 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za prowadzenie placówki bez zezwolenia oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] stycznia 2017 r., nr [...] Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, po rozpatrzeniu odwołania C.C. i M.S. od decyzji Wojewody [...] z [...] listopada 2016 r., nr [...] wymierzającej karę pieniężną w wysokości [...] zł z tytułu prowadzenia bez zezwolenia Wojewody [...] placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku w Hotelu Seniora [...] w M. przy ul. [...] - utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu organ wyjaśnił, że 30 września 2016 r. upoważniony zespół inspektorów Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przeprowadził kontrolę doraźną w Hotelu Seniora [...] w M. w zakresie działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku bez zezwolenia wojewody.

Podczas kontroli ustalono, że placówka ta zapewnia opiekę osobom w podeszłym wieku, które wymagają pomocy osób trzecich z powodu choroby, wieku i niepełnosprawności. W protokole kontroli zaznaczono, że w dniu kontroli w sześciu pokojach znajdujących się na jednej kondygnacji budynku przebywały następujące osoby:

- w pokoju nr 6 dwie osoby w podeszłym wieku - kobieta i mężczyzna; mężczyzna leżał na łóżku dla osoby niepełnosprawnej; w czasie kontroli nie udało się nawiązać kontaktu z tymi osobami;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00