Wyrok WSA w Łodzi z dnia 4 sierpnia 2017 r., sygn. I SA/Łd 435/17
Podatek od towarów i usług
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Paweł Kowalski Sędziowie: Sędzia NSA Paweł Janicki (spr.) Sędzia WSA Tomasz Adamczyk Protokolant: St. sekretarz sądowy Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 sierpnia 2017 r. sprawy ze skargi A. G. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. obecnie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] UNP: [...] w przedmiocie określenia za sierpień 2011 r. kwoty do zwrotu w podatku od towarów i usług oraz kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do odliczenia w następnych okresach rozliczeniowych oddala skargę.
Uzasadnienie
Pismem z 6 marca 2017r. A. G. wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z 6 lutego 2017r., utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z [...]r. określającą podatniczce za sierpień 2011r. kwotę do zwrotu w podatku od towarów i usług w wysokości 17.457 zł oraz kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do odliczenia w następnych okresach rozliczeniowych w wysokości 0 zł.
Z akt sprawy wynika, iż w wyniku kontroli przeprowadzonej w firmie należącej do A. G. zakwestionowano na podstawie art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - Dz.U. z 2004 r., Nr 54, poz. 535 ze zm. odliczenie w sierpniu 2011r. podatku naliczonego z faktur wystawionych przez kontrahentów A. G. dokumentujących zakup usług marketingowych, reklamowych i promocyjnych, tj. A Sp. z o.o. w R. oraz B P Sp. z o.o. w K.
A.G. prowadząca działalność gospodarczą m.in. w zakresie sprzedaży hurtowej jaj zawarła umowy o współpracę lub porozumienia handlowe ze sklepami wielkopowierzchniowymi (w tym należącymi do sieci supermarketów i hipermarketów E. Lecrerc). Przedmiotem sprzedaży na rzecz tych podmiotów były jaja.