Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 lipca 2017 r., sygn. VI SA/Wa 593/17

Własność przemysłowa

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym dnia 6 lipca 2017 r. w trybie uproszczonym sprawy ze skargi S. z siedzibą w K. na postanowienie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z [...] listopada 2016 r. nr [...] w przedmiocie dopuszczenia do udziału w postępowaniu oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z [...] listopada 2016 r. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (dalej Urząd Patentowy RP) utrzymał w mocy swoje poprzednie postanowienie z [...] maja 2016 r., którym odmówił dopuszczenia S. z siedzibą w [...] do udziału w postępowaniu w sprawie z wniosku S. sp. z o.o. z siedzibą w [...] - w upadłości o stwierdzenie wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy graficzny o nr [...] ( sprawa Sp. [...]).

Jako podstawę skarżonego postanowienia organ podał art. 138 § 1 pkt 1 i art. 144 k.p.a. w zw. z art 256 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (j.t. Dz.U. 2013 r., poz. 1410 ze zm.), dalej p.w.p.

Powyższe rozstrzygnięcia zapadły w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Decyzją ze stycznia 2007 r. Urząd Patentowy RP udzielił na rzecz T. sp. z o.o. z siedzibą w [...] (dalej uprawniony) prawo ochronne na graficzny znak towarowy o nr [...].

W październiku 2014 r. S. sp. z o.o. z siedzibą w [...] (dalej wnioskodawca) wniosło o stwierdzenie wygaśnięcia prawa ochronnego na ww. znak, wskazując za podstawę swojego żądania art 169 ust 2 w zw. z art. 169 ust. 1 pkt 1 p.w.p.

W marcu 2015 r. S. z siedzibą w [...] (dalej SPS) zwróciło się o dopuszczenie do udziału w niniejszym postępowaniu. Wskazało m.in., że zgodnie ze swoim Statutem (§6) działalność prowadzi na rzecz ochrony, a także poprawy jakości polistyrenu do spieniania i styropianu oraz na rzecz ochrony konsumentów i konkurencji na rynku polistyrenu do spieniania i styropianu, w tym zapewnienia rzetelnych oznaczeń wyrobów i informacji o ich parametrach jakościowych, a także ochrony praw własności przemysłowej przysługujących producentom polistyrenu do spieniania i styropianu. Nadto SPS wskazało, że statutowo powołane jest do reprezentowania interesów producentów polistyrenu do spieniania i styropianu wobec organów administracji publicznej i sądów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00