Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 6 lipca 2017 r., sygn. I SA/Ol 316/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Renata Kantecka (sprawozdawca) Sędziowie sędzia WSA Jolanta Strumiłło sędzia WSA Przemysław Krzykowski Protokolant stażysta Agnieszka Kunkel po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 lipca 2017 r. sprawy ze skargi J. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej (obecnie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej) z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące styczeń, od kwietnia do grudnia 2012 r. oddala skargę

Uzasadnienie

I SA/Ol 316/17

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia "[...]"Dyrektor Izby Skarbowej w O. po rozpatrzeniu odwołania J. W. (zwanego dalej "stroną", "skarżącym", "podatnikiem") utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w O. z dnia "[...]", którą określono:

- zobowiązanie w podatku od towarów i usług za miesiące: styczeń i październik 2012 r.,

- nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za miesiące: kwiecień-wrzesień 2012 r. , listopad, grudzień 2012 r.

W wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy, Naczelnik Urzędu Skarbowego w O. w decyzji z dnia "[...]". ustalił, że strona prowadziła działalność rolniczą wspólnie z żoną, synem i zięciem. W konsekwencji organ uznał, że strona zarejestrowana jako podatnik VAT zobligowana była do dokonywania rozliczeń z tytułu wspólnie prowadzonej działalności rolniczej. Ponadto, mając na uwadze wskazania organu odwoławczego, organ I instancji dokonał na nowo rozliczenia podatku od towarów i usług za miesiące: styczeń, kwiecień-grudzień 2012r. i uwzględnił w rozliczeniu faktury wystawione na A. W., P. W. i T. G., po uprzednim ich zweryfikowaniu w oparciu o art. 86 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług. W rozliczeniu uwzględnił również dostawy dokonane przez A. W. i P. W., udokumentowane fakturami VAT-RR, określając podstawę opodatkowania według wzoru: (wartość brutto -zryczałtowany zwrot podatku - potrącenia na fundusz promocji) x stawka podatku / (100 + stawka podatku).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00