Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 3 lipca 2017 r., sygn. III SA/Gl 338/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Wiesner, Sędziowie Sędzia WSA Marzanna Sałuda (spr.), Sędzia WSA Adam Nita, Protokolant Damian Szczurowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 czerwca 2017 r. sprawy ze skargi H. M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...]r. nr [....] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 30.01.2017 r., sygn. akt I FSK 651/15 Naczelny Sąd Administracyjny, po rozpatrzeniu skargi kasacyjnej H.M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 9.12.2014 r. sygn. akt III SA/Gl 1008/14 w sprawie ze skargi H.M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za marzec, kwiecień i maj 2010 r. uchylił zaskarżony wyrok w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania temu Sądowi.

Zaskarżony wyrok Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał przy przyjęciu następującego stanu faktycznego i prawnego.

Decyzją z dnia [...] r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w K. ("Dyrektor UKS") określił Skarżącemu w podatku od towarów i usług nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy za marzec i kwiecień 2010 r. oraz zobowiązanie podatkowe za maj 2010 r.

Ustalono, że w miesiącach tych Skarżący wykazał zawyżone kwoty nadwyżek podatku naliczonego do zwrotu na rachunek bankowy. W marcu 2010 r. wynikało to z zawyżenia podstawy opodatkowania o wartość wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów ("WDT") wynikających z faktur wystawionych na rzecz firm A w B. i B w B. (żelazostopy) , a także z zawyżenia podatku naliczonego o podatek wynikający z faktur wystawionych przez PPHU C sp. z o.o. (żelazostopy) W kwietniu 2010 r. zawyżenie podstawy opodatkowania spowodowane było ujęciem w rozliczeniu faktur wystawionych na rzecz B i D, (żelazostopy) a zawyżenie podatku naliczonego - odliczeniem podatku z faktur wystawionych przez PPHU C sp. z o.o. (żelazostopy) i E sp. z o.o. ( złom miedziowy). Natomiast w maju 2010 r. zawyżeniem podstawy opodatkowania skutkowało rozliczenie faktur dokumentujących WDT na rzecz B, a podatku naliczonego - odliczenie podatku z faktur wystawionych przez firmę F oraz E sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00