Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 8 czerwca 2017 r., sygn. I SA/Rz 214/17

Podatek dochodowy od osób fizycznych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Jacek Surmacz Sędziowie WSA Piotr Popek / spr./ WSA Kazimierz Włoch Protokolant ref. staż. Joanna Kulasa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 czerwca 2017 r. sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. w W. (poprzednio Z. S. A. z siedzibą w R.) na postanowienie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...] lutego 2017 r. nr [...] w przedmiocie uznania wniosku o wydanie interpretacji za bezprzedmiotowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Minister Rozwoju i Finansów postanowieniem z dnia [...] lutego 2017 r. nr [...], po rozpatrzeniu zażalenia z dnia 5 grudnia 2016 r. na postanowienie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...] listopada 2016r. nr [...] stwierdzające, że wniosek Z. S.A. - obecnie A. sp. z o.o., (dalej: Spółka/Skarżąca) z dnia 7 września 2016 r. (uzupełniony pismem z dnia 9 listopada 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia od opodatkowania świadczeń pieniężnych otrzymanych w związku z rozwiązaniem stosunku pracy, jest bezprzedmiotowy, ponieważ do zdarzeń przyszłych w nim przedstawionych zastosowanie znajduje interpretacja ogólna Ministra Finansów z [...] czerwca 2016 r., nr [...] - utrzymał w mocy postanowienie własne z dnia [...] listopada 2016 r.

Stan faktyczny przyjęty przez organ był następujący:

W dniu 13 września 2016 r. wpłynął wniosek (uzupełniony pismem z dnia 9 listopada 2016 r.) Spółki Akcyjnej Z., której następcą prawnym jest obecnie Skarżąca, o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia od opodatkowania świadczeń pieniężnych otrzymanych w związku z rozwiązaniem stosunku pracy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Skarżąca jako pracodawca zawarła ze związkami zawodowymi funkcjonującymi w ramach swojej organizacji "Porozumienie w sprawie zwolnień grupowych w Z. S.A." (dalej: Porozumienie). Zgodnie z postanowieniami Porozumienia przyczyną zwolnień grupowych są zmiany organizacyjne wynikające ze zmiany modelu biznesowego spółki, w szczególności związane z planowaną integracją funkcjonalną spółki i innego podmiotu oraz koniecznością dostosowania struktury zatrudnienia do nowego modelu biznesowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00