Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 4 maja 2017 r., sygn. III SA/Łd 373/16

Podatek akcyzowy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Alberciak Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak (spr.) Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska Protokolant Asystent sędziego Tomasz Porczyński po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 kwietnia 2017 r. sprawy ze skargi "A. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością" z siedzibą w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. - obecnie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za grudzień 2006 r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. na rzecz "A. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością" z siedzibą w K. kwotę 12.895 (dwanaście tysięcy osiemset dziewięćdziesiąt pięć złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

III SA/Łd 373/16

UZASADNIENIE

Decyzją z [...] Dyrektor Izby Celnej w Ł. (obecnie Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Ł.) utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w P. z [...], określającą A Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. (dalej: Spółka lub skarżąca) zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za grudzień 2006 r. powstałe z tytułu stwierdzenia przekroczenia norm zużycia, nadmiernych ubytków i niedoborów alkoholu etylowego skażonego w okresie od 01.01.2006 r. do 31.12.2006 r. w kwocie 567.734 zł.

Organ orzekał w oparciu o następujący stan faktyczny sprawy;

Decyzją z dnia [...] Naczelnik Urzędu Celnego w P. ustalił spółce A dopuszczalne normy zużycia alkoholu etylowego skażonego bitrexem, używanego do produkcji poszczególnych wyrobów w zakładzie produkcyjnym (k. 101 - 104 akt admin.). Dopuszczalne normy zużycia stanowiły normy technologiczne (recepturowe) powiększone o 3%, będące stratami alkoholu powstałymi w trakcie produkcji każdego z wyrobów wraz z ilością niezbędną do przemywania urządzeń produkcyjnych wykorzystywanych do wytworzenia tych wyrobów. Decyzja była ważna od dnia 1 stycznia 2005 r. i zachowywała moc do czasu zmiany warunków technicznych i technologicznych, istniejących przy jej wydawaniu. W postępowaniu organ uwzględnił również decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z [...] która ustalała Spółce normę dopuszczalnych ubytków spirytusu skażonego bitrexem do produkcji kosmetyków w ogólnej wysokości 3% (k. 100 akt admin.). W obszarze ubytków magazynowych decyzja Dyrektora Izby Celnej odsyłała do ich wysokości określonej w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2003 r. w sprawie wysokości norm maksymalnych ubytków (niedoborów) wyrobów akcyzowych (Dz. U. Nr 59, poz. 524 ze zm.). W 2006 r. Spółka produkowała również wyroby zawierające w swoim składzie alkohol etylowy skażony ftalanem dwuetylu, w odniesieniu do którego nie została wydana decyzja ustalająca dopuszczalne normy zużycia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00