Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 9 maja 2017 r., sygn. II SA/Bk 144/17

Pomoc społeczna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Anna Sobolewska-Nazarczyk, Sędziowie sędzia WSA Marek Leszczyński (spr.),, sędzia WSA Małgorzata Roleder, Protokolant starszy sekretarz sądowy Marta Marczuk, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 9 maja 2017 r. sprawy ze skargi M. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] grudnia 2016 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego oddala skargę

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w B. decyzją z dnia [...] grudnia 2016 r., nr [...], utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta B. z dnia [...] listopada 2016 r., nr [...], odmawiającej M. P. przyznania świadczenia wychowawczego na kolejne dziecko w rodzinie - M. P.

Decyzja SKO w B. wydana została przy następujących ustaleniach stanu faktycznego i ocenie prawnej sprawy.

W dniu [...] października 2016 r. M. P. złożył wniosek do Ośrodka Pomocy Społecznej w B. w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejne jego dziecko w jego rodzinie, tj. M. P.

Prezydent Miasta B. decyzją z dnia [...] listopada 2016 r., nr [...], odmówił M. P. przyznania świadczenia wychowawczego na córkę M. P., w kwocie 500 zł miesięcznie, za okres od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r. W uzasadnieniu swego rozstrzygnięcia organ wyjaśnił, że wnioskodawca nie spełnia przesłanek do przyznania ww. świadczenia określonych w ustawie o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Z dokumentacji dołączonej do akt sprawy wynika bowiem, iż wyrokiem Sądu Okręgowego w B. z dnia [...] kwietnia 2006 r., sygn. akt [...], został orzeczony rozwód wnioskodawcy z B. S., natomiast miejsce pobytu K. P. i Z. P. - ich córek, zostało ustalone przy matce, z ustaleniem dla wnioskodawcy osobistych kontaktów z dziećmi. Nie orzeczono jednak opieki naprzemiennej nad ww. dziećmi, a zatem w świetle wyżej cytowanych przepisów prawa, ww. dzieci nie zaliczają się do członków rodziny wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00