Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 5 kwietnia 2017 r., sygn. III SA/Wr 1403/16

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędziowie Sędzia WSA Ireneusz Dukiel, Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska (sprawozdawca), Tomasz Świetlikowski, Protokolant specjalista Monika Tarasiewicz, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 5 kwietnia 2017 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. we W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. - obecnie: Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we W. z dnia [...] września 2016 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu eksploatacji automatu do gier poza kasynem gry oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 28 września 2016 r., podjętą na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.), zwanej dalej "Ord. pod.", po rozpatrzeniu odwołania A. sp. z o.o. we W. od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego we W. z dnia [...] r. nr [...]wymierzającej karę pieniężną w kwocie 12.000 zł z tytułu urządzania gier na automacie [...] nr [...] poza kasynem gry bez wymaganej koncesji, Dyrektor Izby Celnej we W. utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu powyższego rozstrzygnięcia organ celny wskazał, że w dniu [...] r. funkcjonariusze celni przeprowadzili w lokalu [...] we W. przy pl. [...] kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów regulujących urządzanie i prowadzenie gier hazardowych. W jej wyniku stwierdzono, że w w/w lokalu znajduje się opisane wyżej urządzenie do gier, włączone do sieci elektrycznej, przygotowane do gry i dostępne dla klientów. Automat został zainstalowany zgodnie z umową dzierżawy powierzchni użytkowej z dnia [...] r. zawartej pomiędzy A. (Dzierżawca) a podmiotem B. (Wydzierżawiający). Z treści umowy wynika, że wydzierżawiający zobowiązuje się wydzierżawić na potrzeby dzierżawcy wymieniony lokal za kwotę 4000 zł czynszu miesięcznie. Kontrolujący poddali przedmiotowe urządzenie eksperymentowi, w wyniku którego ustalili m.in., że gra na urządzeniu wyczerpuje znamiona definicji gry na automacie zawartej w art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 201, poz. 1540 ze zm.), zwanej dalej "u.g.h. Stwierdzono także, że lokal nie jest kasynem gry w rozumieniu definicji zawartej w art. 4 ust. 1 pkt 1 lit. a u.g.h.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00