Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 kwietnia 2017 r., sygn. III SA/Wa 2269/16

Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek, Sędziowie sędzia WSA Agnieszka Góra-Błaszczykowska, sędzia WSA Honorata Łopianowska (sprawozdawca), , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 6 kwietnia 2017 r. sprawy ze skargi P. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2016 r. nr. [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności zażalenia oddala skargę

Uzasadnienie

Jak wynika z akt postępowania Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w W. postanowieniem z [...] czerwca 2015 r., znak: [...], wszczął wobec P. sp. z o.o. sp.k. [dalej: "Spółka" lub "Skarżąca"] postępowanie kontrolne w zakresie kontroli rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za poszczególne okresy rozliczeniowe od kwietnia do czerwca 2014 r.

W toku postępowania wezwaniem z 8 lutego 2016 r. organ wezwał świadka do osobistego stawiennictwa, w celu złożenia zeznań. Pismem z 15 lutego 2016 r. powiadomił Spółkę o miejscu i terminie przeprowadzenia dowodu z zeznań świadka.

Postanowieniem z [...] lutego 2016 r., znak: [...], Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej wyłączył dla Spółki jawność danych świadka zawartych w wezwaniu z 8 lutego 2016 r. do czasu przeprowadzenia dowodu z jego zeznań.

Nie zgadzając się z powyższym rozstrzygnięciem, Spółka 1 marca 2016 r. złożyła zażalenie, w którym wniosła o uchylenie zaskarżonego postanowienia.

Postanowieniem z [...] maja 2016 r., nr [...], Dyrektor Izby Skarbowej w W. stwierdził niedopuszczalność zażalenia. W uzasadnieniu organ wyjaśnił, że organ odwoławczy może orzec o niedopuszczalności zażalenia wówczas, gdy z powodu przyczyn zewnętrznych, niezwiązanych z treścią samego zażalenia nie może ono być rozpatrzone. Niedopuszczalność zażalenia z przyczyn o charakterze przedmiotowym obejmuje sytuacje, w których wystąpi brak przedmiotu zaskarżenia, jak również wypadki, w których postanowienie organu pierwszej instancji z mocy przepisów nie podlega zaskarżeniu w drodze zażalenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00