Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 23 marca 2017 r., sygn. I SA/Wa 121/17

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Marciniak (spr.) Sędziowie WSA Dariusz Pirogowicz WSA Tomasz Szmydt Protokolant referent stażysta Marcin Sieradzki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 marca 2017 r. sprawy ze skargi G. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] listopada 2016 r. nr [...] w przedmiocie świadczenia wychowawczego oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2016 r., nr [...], Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W., po rozpoznaniu odwołania G. W., utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Miasta [...] z [...] lipca 2016 r., nr [...], o odmowie przyznania prawa do świadczenia wychowawczego na dziecko M. S..

Skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na powyższą decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. złożył G. W..

Skarga została złożona w następującym stanie faktycznym i prawnym;

Wnioskiem z dnia [...] lipca 2016 r. G. W. wystąpił o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na dziecko w wieku poniżej 18 roku życia - M. S..

Decyzją z dnia [...] lipca 2016 r., nr [...], Burmistrz Miasta [...] odmówił przyznania prawa do świadczenia wychowawczego na dziecko M. S. wskazując na niespełnienie przesłanek zawartych w ustawie z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r., poz. 195).

Odwołanie od decyzji Burmistrza Miasta [...] złożył G. W. wskazując, iż jest ojcem dwojga dzieci, które podlegają jego władzy rodzicielskiej i pozostają na jego utrzymaniu. Podniósł, iż w wyroku rozwodowym Sąd Okręgowy w [...] powierzył wykonywanie władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom i nie orzekł o sposobie kontaktów skarżącego z córką. W konsekwencji, dziecko K. W. jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców i winno być zaliczane do członków rodzin obojga rodziców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00