Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 lutego 2017 r., sygn. IV SA/Wa 3131/16

Administracyjne postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grzegorz Rząsa (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Teresa Zyglewska Sędzia WSA Anna Szymańska po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 10 lutego 2017 r. w trybie uproszczonym sprawy ze skargi Polindus Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] 2016 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności postanowienia oddala skargę

Uzasadnienie

I. Przedmiotem zaskarżenia w niniejszej sprawie jest postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] (dalej: "organ II instancji" lub "Kolegium") z [...] września 2016 r., nr [...] (dalej: "zaskarżone postanowienie"). Na mocy tego postanowienia Kolegium, po rozpoznaniu wniosek [...] Sp. z o.o. z siedzibą w [...] (dalej "skarżąca" lub "Spółka") o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej postanowieniem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z [...] sierpnia 2016 r. o nr [...] odmawiającym stwierdzenia nieważności w całości postanowienia Starosty [...] z [...] października 2012 r., nr [...] w sprawie sprostowania z urzędu oczywistej omyłki w decyzji Starosty [...] z [...] października 2007 r. o nr [...], udzielającej Spółce pozwolenia zintegrowanego dla instalacji podstawowej służącej do produkcji mleka i wyrobów mleczarskich o zdolności przetwarzania ponad 200 ton mleka na dobę oraz instalacji pomocniczych i dodatkowych pracujących dla instalacji podstawowej zlokalizowanej w Zakładzie Produkcyjnym nr [...] w [...] gm. [...], utrzymało w mocy własne postanowienie z [...] sierpnia 2016 r.

II. Zaskarżone postanowienie zostało wydane w następującym stanie sprawy.

II.1. Wnioskiem z [...] czerwca 2006 r. skarżąca wniosła o udzielenie pozwolenia zintegrowanego dla instalacji podstawowej służącej do produkcji mleka i wyrobów mleczarskich o zdolności przetwarzania ponad 200 ton mleka na dobę oraz instalacji pomocniczych i dodatkowych pracujących dla instalacji podstawowej, zlokalizowanej w Zakładzie Produkcyjnym Nr [...] w [...] ul. [...], [...]. Starosta [...] decyzją z [...] października 2007 r. udzielił Spółce pozwolenia zintegrowanego dla instalacji podstawowej służącej do produkcji mleka i wyrobów mleczarskich o zdolności przetwarzania ponad 200 ton mleka na dobę oraz instalacji pomocniczych i dodatkowych pracujących dla instalacji podstawowej, zlokalizowanej w Zakładzie Produkcyjnym Nr [...] w [...] ul. [...], [...]. W rozdziale III pozwolenia zintegrowanego ("Warunki wprowadzania do środowiska substancji i energii oraz wytwarzania odpadów"), w punkcie III.2.1. decyzji określono dopuszczalne ilości, stan i skład ścieków przemysłowych, oparte na 11 wskaźnikach: pH, BZT5, ChZT, zawiesina ogólna, azot ogólny, azot amonowy, azot azotynowy, azot azotanowy, fosfor ogólny, substancje ekstrahujące się eterem naftowym oraz węglowodory ropopochodne. Z kolei w punkcie III.2.2. pozwolenia określono dopuszczalną ilość i jakość ścieków opadowych, tj. pochodzących z terenów utwardzonych tzn. dojazdów, parkingów, placów manewrowych oraz powierzchni dachowych. Dopuszczalne stężenia ścieków opadowych oparto na 2 wskaźnikach: zawiesina ogólna i węglowodory ropopochodne. W rozdziale IV pozwolenia zintegrowanego uregulowano "Zakres i sposób monitoringu procesów technologicznych, w tym pomiaru i ewidencjonowania wielkości emisji". Punkt IV.3. przedmiotowego pozwolenia dotyczy "Monitoringu ścieków". Punkt ten miał następujące brzmienie: "Zakres monitoringu obejmuje:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00