Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 lutego 2017 r., sygn. I SA/Lu 673/16
Podatek dochodowy od osób prawnych; Podatkowe postępowanie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Niezgoda (sprawozdawca) Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz WSA Grzegorz Wałejko Protokolant Referent stażysta Paweł Kobylarz po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 20 stycznia 2017 r. sprawy ze skargi Z. S. N. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Z. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku dochodowym od osób prawnych za 2013 r. oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej, dalej: "Dyrektor Izby Skarbowej", "organ odwoławczy", po rozpatrzeniu sprawy z odwołania firma A, dalej: "podatnik", "strona", "skarżący", od decyzji Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego w [...], dalej: "Naczelnik Urzędu Skarbowego", "organ pierwszej instancji", z dnia [...] stycznia 2016r. odmawiającej stwierdzenia nadpłaty z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za 2013r., utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.
Decyzja została wydana w następującym stanie sprawy.
W dniu [...] października 2015r. podatnik wystąpił do Naczelnika Urzędu Skarbowego z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty w podatku dochodowym od osób prawnych za 2013r. w kwocie [...]zł, składając jednocześnie korektę zeznania podatkowego.
Z uzasadnienia wniosku wynika, iż podatnik w dniu [...] lutego 2012r. podpisał z firmą R. R. P., dalej: "wykonawca", umowę na zaprojektowanie, wykonanie robót w budynkach oraz ich wyposażenie. Ryczałtowe wynagrodzenie określono w kwocie [...]zł brutto.
Z kolei w dniu [...] marca 2012r. podatnik przyjął od wykonawcy "zawiadomienie o przekazie" z którego wynikało, iż na podstawie art. 9211 Kodeksu cywilnego upoważnił on podatnika do przekazywania należności wynikających z tytułu wskazanej umowy z dnia [...] lutego 2012r. do czasu całkowitej spłaty zobowiązania wynikającego z umowy, na rachunek bankowy swojego wierzyciela, tj. firma B., dalej: "odbiorca przekazu". Po przyjęciu przekazu podatnik dokonywać miał płatności przysługujących wykonawcy bezpośrednio do odbiorcy przekazu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right