Wyrok WSA w Warszawie z dnia 23 stycznia 2017 r., sygn. V SA/Wa 3087/16
Środki unijne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Mirosława Pindelska (spr.), Sędzia NSA - Piotr Piszczek, Sędzia WSA - Andrzej Kania, Protokolant specjalista - Marcin Wacławek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 stycznia 2017 r. sprawy ze skargi W. Sp. z o.o. w B. na rozstrzygnięcie zawarte w piśmie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z dnia [...] października 2016 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu; oddala skargę.
Uzasadnienie
W ramach ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (dalej: "PARP") w dniu [...] kwietnia 2016 r. konkursu na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.2 Internacjonalizacja MŚP I Etap, Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020 W. Sp. z.o.o. (dalej: "Skarżąca" lub "Spółka") złożyła wniosek nr [...] o dofinansowanie projektu pt. "[...]".
PARP, pismem z dnia [...] września 2016 r. Nr [...] poinformowała Spółkę, iż w ww. projekt nie został wybrany do dofinansowania, bowiem nie spełnił kryterium merytorycznego 5 (Wybrany wykonawca posiada doświadczenie i potencjał niezbędny do należytego świadczeniu usług internacjonalizacji działalności biznesowej, której dotyczy projekt) oraz kryterium merytorycznego 7 (Przychody ze sprzedaży zagranicznej w ostatnim roku obrotowym Wnioskodawcy są mniejsze od 30% sumy przychodów netto ze sprzedaży towarów i usług).
W piśmie z dnia [...] września 2016 r. Skarżąca złożyła protest na negatywny wynik oceny wniosku o dofinansowanie.
Po rozpatrzeniu protestu, pismem z dnia [...] października 2016 r. o numerze [...], PARP stwierdziła, że ocenia wniosku została przeprowadzona prawidłowo.
Uzasadniając negatywne rozpatrzenie protestu PARP zaznaczyła, że przeprowadziła konkurs na podstawie określonego przez siebie Regulaminu konkursu, który określa minimalny zakres informacji. Oznacza to, że ma możliwość rozszerzyć ten zakres o dodatkowe dokumenty czy informacje.