Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 24 stycznia 2017 r., sygn. I SA/Sz 1161/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Wojciechowska Sędziowie Sędzia WSA Ewa Wojtysiak Sędzia WSA Bolesław Stachura (spr.) po rozpoznaniu w Wydziale I w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 24 stycznia 2017 r. sprawy ze skargi [...] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w Sz. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie skargi na czynności egzekucyjne oddala skargę.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Celnej w W. w dniu [...]r. przekazał na podstawie art. 31 § 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2016 r. poz. 99 ze zm.), dalej "u.p.e.a.", Dyrektorowi Izby Celnej w Sz. odpis tytułu wykonawczego z dnia [...] r. wystawionego na [...] spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W., dalej "Spółka", "Skarżąca" lub "Zobowiązana", celem dokonania czynności rekwizycyjnych, tj. zajęcia, odbioru i sprzedaży ruchomości - automatu do gier zatrzymanego w prowadzonym postępowaniu karnym skarbowym przeciwko Spółce. W dniu 4 maja 2016 r. poborca udał się do magazynu depozytowego Urzędu Celnego w Sz. i dokonał zajęcia automatu do gry, z której to czynności sporządził protokół. Odpis protokołu przesłano Spółce.

Spółka złożyła skargę na czynność egzekucyjną w postaci zajęcia automatu, zarzucając organowi naruszenie art. 67 § 2 pkt 1 w zw. z art. 67 § 4 u.p.e.a. przez zaniechanie określenia w protokole wierzyciela i wniosła o uchylenie czynności.

Dyrektor Izby Celnej w Sz. wydał w dniu [...] r. postanowienie nr [...], w którym oddalił skargę Spółki. Organ pierwszej instancji przytoczył treść art. 54 § 1 i 5 oraz art. 31 § 1a, art. 1a pkt 12, art. 97 , art. 98 § 2, art. 67 § 2 pkt 1 i § 4 u.p.e.a. Organ pierwszej instancji wskazał, że dokonał czynności rekwizycyjnej na zlecenie organu egzekucyjnego i z przeprowadzenia czynności sporządził protokół, który doręczył Spółce. W czynności brali udział świadkowie. W protokole wymieniono jako zobowiązanego - Spółkę, organ rekwizycyjny w roli organu egzekucyjnego - Dyrektora Izby Celnej w Sz. oraz wierzyciela - Dyrektora Izby Celnej w O., który wystawił ww. tytuły.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00