Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 8 listopada 2016 r., sygn. VI SA/Wa 1820/16

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym : Przewodniczący: Sędzia WSA Małgorzata Grzelak po rozpoznaniu w dniu 8 listopada 2016 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku o wstrzymanie wykonania decyzji w sprawie ze skargi D. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] lipca 2016 r. [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej postanawia wstrzymać wykonanie zaskarżonej decyzji

Uzasadnienie

D. Sp. z o.o. z siedzibą w W., nazywana dalej "skarżącą", złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] lipca 2016 r. [...] utrzymującą w mocy decyzję tego organu z dnia [...] lipca 2015 r. w przedmiocie cofnięcia zezwolenia udzielonego na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej położonej w W. przy ul. [...].

W przedmiotowej skardze skarżąca zawarła wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji. W uzasadnieniu podniosła, że w przypadku wykonania decyzji zachodzi niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody oraz wystąpienia trudnych do odwrócenia skutków poprzez konieczność zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej w postaci hurtowni farmaceutycznej. Wskazała, że jedyną działalnością strony skarżącej jest prowadzenie przedmiotowej hurtowni farmaceutycznej. W celu prowadzenia hurtowni skarżąca zawarła umowę najmu nieruchomości położonej przy ul. [...] i jest zobowiązana do płacenia miesięcznego czynszu w wysokości 16.500 zł. W świetle art. 76 ust. 1 pkt 4 ustawy - Prawo farmaceutyczne skarżąca nie może rozwiązać umowy najmu ma czas prowadzenia postepowania przed wojewódzkim sądem administracyjnym, je4śli zamierza prowadzić dalej działalność na podstawie tego samego zezwolenia. Umowa najmu ww. lokalu została zawarta na czas określony, tj. do dnia 31 lipca 2017 r., w związku z czym skarżąca jest zobowiązana do uiszczenia opłat z tytułu czynszu oraz opłat eksploatacyjnych wyniesie 204.000 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00