Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 listopada 2016 r., sygn. II SA/Wa 910/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Kwiecińska, Sędziowie WSA Sławomir Antoniuk, Danuta Kania (sprawozdawca), Protokolant starszy sekr. sąd. Sylwia Rosińska-Czaykowska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 listopada 2016 r. sprawy ze skargi L. F. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] marca 2016 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby funkcjonariusza Policji oddala skargę.

Uzasadnienie

Komendant Główny Policji rozkazem personalnym z dnia [...] marca 2016 r. nr [...], działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 23), dalej: "k.p.a.", utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] z dnia [...] stycznia 2016 r. nr [...] w sprawie zwolnienia [...] L. F. ze służby w Policji z dniem [...] stycznia 2016 r.

W uzasadnieniu powyższego rozkazu personalnego organ odwoławczy przedstawił dotychczasowy tok postępowania wskazując, co następuje:

W dniu [...] września 2015 r. Prokurator Prokuratury Okręgowej w [...], w sprawie o sygn. akt [...] wydał postanowienie o przedstawieniu [...]L. F. zarzutów o to, że:

1) w dniu [...] stycznia 2015 r. w [...] i w [...], będąc funkcjonariuszem KPP w [...], wspólnie i w porozumieniu z innymi funkcjonariuszami tej jednostki Policji, przeprowadzając czynności służbowe zatrzymania H. B. w [...] i następnie jego rozpytania w budynku KPP w [...], w sprawie o sygn. [...] Prokuratury Rejonowej w [...] ([...]), przekroczył swoje uprawnienia poprzez stosowanie przemocy wobec tego zatrzymanego w postaci uderzania po klatce piersiowej i głowie - przy czym osobiście uderzył zatrzymanego kilkakrotnie pięścią w żebra i klatkę piersiową oraz z otwartej dłoni w twarz, duszenia oraz wywierania presji podniesionym głosem, zastraszanie i znęcanie się w ten sposób nad nim psychicznie, w celu uzyskania od niego informacji, oświadczeń oraz wyjaśnień, w tym wyjaśnień w czasie wizji lokalnej, czym działał na szkodę interesu publicznego i prywatnego (tj. H. B.), przy czym w wyniku uderzenia otwartą dłonią w twarz spowodował u H. B. pęknięcie wargi powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 k.k., art. 246 k.k. oraz art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00