Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 listopada 2016 r., sygn. VI SA/Wa 713/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Szydłowska Sędziowie Sędzia WSA Izabela Głowacka-Klimas Sędzia WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Eliza Mroczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 listopada 2016 r. sprawy ze skargiJ. D., D. D. i M.D. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia patentu na wynalazek oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z [...] listopada 2015 r., nr Sp. [...] Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: organ, Urząd Patentowy, UP) po rozpoznaniu na rozprawie wniosku N. Sp. z o.o. Sp. k. w likwidacji z siedzibą w [...] (dalej: uczestnik, wnioskodawca) o unieważnienie patentu na wynalazek pt. "[...] udzielonego na rzecz [...]oraz [...] (dalej: skarżący, uprawnieni), unieważnił tenże patent oraz przyznał wnioskodawcy od uprawnionych solidarnie kwotę 2.600 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Jako podstawę prawną powołano art. 24, art. 26 ust. 1 ustawy z 30 czerwca 2000r. - Prawo własności przemysłowej (Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 z późn. zm., dalej: p.w.p.) w zw. z art. 89 p.w.p. i art. 98 k.p.c. w zw. z art. 256 ust. 2 p.w.p.

Zaskarżona decyzja zapadła w następującym stanie faktycznym.

Pismem z dnia 15 grudnia 2015 r. (data wpływu do organu - 26 stycznia 2016r.) wnioskodawca wystąpił o unieważnienie w całości patentu nr [...]na wynalazek pt.: [...] Jako podstawę wniosku wskazał niespełnienie przez sporne rozwiązanie wymogów nowości oraz poziomu wynalazczego. Swój interes prawny wnioskodawca wywiódł z faktu, że uprawnieni z patentu kierują do niego pisma wzywające do zaprzestania naruszeń. Jako podstawę żądania wskazał: art. 24., art. 25 oraz art. 26 ust 1 p.w.p. Zgłosił też zastrzeżenia odnośnie uprawnień uczestnika postępowania do zgłoszenia rozwiązania na swoją rzecz. Nadto do wniosku dołączył szereg dowodów mających potwierdzać jego zarzuty, szczegółowo wymienione w rozstrzygnięciu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00