Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 30 listopada 2016 r., sygn. II SA/Sz 1136/16

Dodatki mieszkaniowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Grzegorz Jankowski, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.),, Sędzia WSA Maria Mysiak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Katarzyna Skrzetuska-Gajos, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 30 listopada 2016 r. sprawy ze skargi T. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego oddala skargę.

Uzasadnienie

Starszy Inspektor [...] Centrum Świadczeń, działając z upoważnienia Prezydenta Miasta S., decyzją z dnia [...], nr [...], odmówił T.W. przyznania dodatku mieszkaniowego wskazując, że będące przedmiotem wniosku pomieszczenie tymczasowe nie jest lokalem mieszkalnym, a zatem nie uprawnia do ubiegania się o dodatek mieszkaniowy. Decyzja ta stała się ostateczną, bowiem strona nie wniosła odwołania.

Od jednej z następnych decyzji Prezydenta Miasta S. odmawiających T.W. przyznania dodatku mieszkaniowego wnioskodawca odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. Decyzja organu odwoławczego utrzymująca w mocy decyzję organu I instancji została następnie zaskarżona do sądu administracyjnego przez T.W.

Wyrokiem z dnia 20 grudnia 2013 r., sygn. akt II SA/Sz 1160/13, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta S. z dnia [...] nr [...]. W wyroku tym, obecnie prawomocnym, sąd stanął na stanowisku, iż nie sposób zgodzić się z twierdzeniem organów, że skarżący nie spełnia warunków do ubiegania się o dodatek mieszkaniowy, bowiem zajmowane przez niego pomieszczenie tymczasowe przy ul. [...] nie jest lokalem mieszkalnym oraz, że skarżący nie posiada tytułu prawnego do tego lokalu. W aktach sprawy znajduje się umowa sporządzona w dniu [...] zatytułowana "Warunki zajęcia pomieszczenia tymczasowego" podpisana przez skarżącego i wynajmującego, skarżący ponosi koszty związane z utrzymaniem lokalu i wreszcie zamieszkuje w nim, co oznacza, w ocenie sądu, że pomieszczenie tymczasowe należy uznać za lokal mieszkalny, do którego skarżący posiada tytuł prawny, a zatem T.W. spełnia przesłankę z art. 2 ust.1 pkt 4 ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00