Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 9 listopada 2016 r., sygn. I SA/Sz 1033/16
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Kwiecińska, Sędziowie Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj,, Sędzia WSA Elżbieta Woźniak (spr.), Protokolant starszy sekretarz sądowy Gabriela Porzezińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 9 listopada 2016 r. sprawy ze skargi P. z siedzibą w S. na rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy z dnia 28 września 2016 r. nr [...] w przedmiocie nieuwzględnienia protestu od wyników oceny wniosku o dofinansowanie projektu w ramach polityki spójności oddala skargę.
Uzasadnienie
[....] Związek Pracodawców z siedzibą w [....] (dalej zwany: wnioskodawcą) złożył w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa [....] 2014-2020 projekt pn.: "[...]", nr [....]. Konkurs ten został ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w [....], pełniący rolę Instytucji Pośredniczącej
w ramach [...].
W piśmie z dnia 11 sierpnia 2016 r. [....] poinformowała wnioskodawcę, że złożony przez niego projekt z uwagi na niespełnienie kryteriów dopuszczalności został negatywnie oceniony przez Komisję Oceny Projektów (zwana dalej: KOP)
i tym samym nie może być wybrany do dofinansowania. Instytucja odwołała się do treści załączonych do informacji list sprawdzających, w których wskazano na brak zapewnienia realizacji praktyk w minimalnym wymaganym czasie, przez co należy uznać kryterium dopuszczalności za niespełnione (pkt. 3). Ponadto wskazano, że beneficjent zadeklarował wniesienie wkładu własnego w wysokości 5% w zakresie działań dotyczących pozaszkolnych form ustawicznego kształcenia zawodowego beneficjent, a powinien zaplanować wniesienie wkładu własnego w wysokości nie mniejszej niż 10%, tym samym kryterium dopuszczalności i w tym zakresie uznano za niespełnione (pkt.7).
Wnioskodawca w dniu 28 sierpnia 2016 r. wniósł protest, w którym odniósł się