Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 15 listopada 2016 r., sygn. III SA/Kr 778/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Hanna Knysiak-Sudyka Sędziowie WSA Kazimierz Bandarzewski WSA Bożenna Blitek (spr.) Protokolant sekretarz sądowy Renata Nowak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 listopada 2016 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. z siedzibą w K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia 29 marca 2016 r. nr [....] w przedmiocie kary pieniężnej skargę oddala

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] 2016 r. nr [...] Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego nałożył na przedsiębiorstwo A sp. z o.o. z siedzibą w K karę pieniężną w wysokości 8.000 zł za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji. Organ I instancji podał, że w dniu 23.11.2015 r. w K przy ul. S przeprowadzono kontrolę pojazdu marki Skoda o nr rej. [...], którego kierowcą był J. D. W momencie kontroli w pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się też pasażerka, a na taksometrze w pojeździe została naliczona kwota 12 zł. Kierowca okazał do kontroli licencję nr [...] na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, wydaną przez Wójta Gminy Z dla przedsiębiorcy A sp. z o.o. z siedzibą w K. Organ I instancji wskazał, że z zeznań pasażerki wynika, że w momencie zatrzymania pojazdu do kontroli była przewożona z ul. M w K na ul. F w K. Organ I instancji uznał zatem, że w chwili kontroli wykonywany był transport drogowy taksówką bez wymaganej licencji, gdyż kierowca nie przedstawił licencji uprawniającej go do wykonywania transportu drogowego taksówką na obszarze Miasta i Gminy Miejskiej K, a taki właśnie kurs zrealizował.

W odwołaniu od powyższej decyzji organu I instancji A sp. z o.o. wniosło o jej uchylenie. Decyzji organu I instancji odwołująca się Spółka zarzuciła naruszenie przepisów postępowania, w szczególności art. 7 Kodeksu postępowania administracyjnego (kpa), 8 kpa, 77 kpa, 78 kpa, 79 kpa, 80 kpa i 81 kpa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00